Odpowiedzą za pomocnictwo

fot.policja
Reklamy

SOCHACZEW Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o pomocnictwo przy podrabianiu dokumentów. Na ślad oszustów wpadli po sygnale osób prowadzących nadzór nad inwestycjami w czasie realizacji prac budowlanych przez mieszkańca powiatu sochaczewskiego.

To oni powiadomili policję, że uprawnienia wykonawcy inwestycji zostały podrobione. W obawie przed dalszymi konsekwencjami mężczyzna sam zgłosił się do sochaczewskiej komendy policji. Jak poinformował mundurowych nabył je od przypadkowych osób.

Sprawa fałszerstwa zajęli się funkcjonariusze z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Po zatrzymaniu mieszkańca powiatu sochaczewskiego policja zatrzymała jeszcze dwóch mężczyzn w wieku 58 i 68 lat z województwa łódzkiego. Zarzuca im, że kilkukrotnie uczestniczyli w przypadkach odpłatnego uzyskiwania przez różne osoby dokumentów poświadczających uprawnienia do kierowania specjalistycznymi maszynami budowlanymi. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty pomocnictwa przy podrabianiu dokumentów. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz