O rozwoju bazy sportowej

Reklamy
Burmistrz Piotr Osiecki spotkał się w Warszawie z Kamilem Bortniczukiem, Ministrem Sportu i Turystyki oraz Jackiem Ozdobą, wiceszefem resortu Klimatu i Środowiska. Rozmowy dotyczyły dwóch tematów – zakończonej już budowy hali sportowej przy boryszewskiej „dwójce” oraz planów ratusza wobec dwóch miejskich stadionów.

– Przede wszystkim w imieniu mieszkańców podziękowałem za prawie milion złotych dofinansowania przyznanego przez ministra sportu na budowę hali przy „dwójce”. Środki pochodziły z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej „Sportowa Polska”. Rozmawialiśmy również o naszych planach wobec stadionu przy Warszawskiej i Chopina oraz programach dotacyjnych, z których ewentualnie można uzyskać wsparcie, nie tylko prowadzonych przez resort sportu, ale też inne ministerstwa – mówi Piotr Osiecki.

Przypomnijmy, że generalny remont stadionu przy Warszawskiej podzielono na etapy, a wykonana już przebudowa boiska głównego, bieżni ze sztuczną nawierzchnią, parkingów i zadaszonej trybuny to nie koniec planowanych prac. W kolejnych etapach samorząd chce zbudować boczne boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, drugie z naturalną murawą i systemem nawadniającym, cztery korty tenisowe oraz dwa obiekty  klubowe – większy dla rugbistów, piłkarzy i lekkoatletów, mniejszego dla tenisistów. Z kolei w Chodakowie miałoby powstać boisko treningowe do piłki nożnej (ze sztuczną nawierzchnią) wyposażone w pneumatyczne przykrycie, boisko do plażówki, bieżnia lekkoatletyczna, zadaszone trybuny i budynek klubowy z szatniami, prysznicami i salą narad.

(daw)/UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz