Kościół wypełniony radosnymi kolorami

Reklamy
Grupa Mocni w Duchu wystąpiła podczas XV jubileuszowego Koncertu Papieskiego. W piątkowy wieczór 28 kwietnia słuchacze wypełnili kościół w Kozłowie Biskupim do ostatniego miejsca, była też transmisja na telebimie przed świątynią, a na zakończenie wspólne odśpiewanie „Barki” i papieskie kremówki.

Wcześniej nagrodzono uczestników Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewaj z całego serca”. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych. W najmłodszej grupie I miejsce zajęła Marcelina Kuśmider z Miejskiego Przedszkola nr 4. Wśród uczniów klas I-III jurorzy najlepiej ocenili występ Kornelii Karczenko (GOK w Iłowie), a w gronie klas IV-VIII zwyciężyła Alicja Markiewicz z (SP 4). W kategorii open nagrodę dla najlepszego solisty otrzymała Magdalena Ziółkowska. Najlepszym zespołem została z kolei grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Gwiazdą wieczoru był zespół Mocni w Duchu. Grupa muzyczna, działająca przy łódzkim centrum ewangelizacyjno-formacyjnym, koncertuje od blisko trzech dekad i jest rozchwytywana, czemu zresztą trudno się dziwić. Publiczność dała się porwać muzyce, emocjom i muzycznej modlitwie. Jak mówił jeden z organizatorów Koncert Papieskiego – Arkadiusz Mamcarz – rozmowy z grupą i ustalanie terminu trwały dwa lata. Każdy ze słuchaczy potwierdzi jednak, że było warto a cierpliwość popłaciła.

Niewielki kościół w Kozłowie Biskupim wypełnił się po brzegi. Wśród przybyłych gości byli m.in.: biskup Andrzej Franciszek Dziuba wraz z innymi przedstawicielami duchowieństwa. Pojawili się też samorządowcy: starosta Jolanta Gonta, wójt gminy Nowa Sucha Maciej Mońka oraz zastępca burmistrza Marek Fergiński. Ministra Macieja Małeckiego reprezentował dyrektor jego biura poselskiego Michał Orliński.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz