30-latek narkotyki ukrył w ziemi

Reklamy

W ubiegłym tygodniu policjanci z referatu operacyjno-rozpoznawczego ustalili, że mieszkaniec gminy Sochaczew posiada znaczną ilość narkotyków. Kryminalni przystąpili do realizacji sprawy.

Podejrzewany 30-latek zauważył policjantów i podjął próbę ucieczki, ale po kilkusetmetrowym pościgu pieszym został zatrzymany. Mężczyzna miał przy sobie 7 torebek z białym proszkiem. W trakcie dalszych czynności, na terenie posesji, policjanci wykopali z ziemi 4 torebki z narkotykami. W aucie zabezpieczono prawie 5 tysięcy złotych. Mieszkaniec gminy Sochaczew został zatrzymany. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie zważono i wstępnie zbadano zabezpieczone środki. Okazało się, że 30-latek miał łącznie ponad 155 gramów amfetaminy i ponad 40 gramów mefedronu.

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i kilkukrotnego udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyźnie zarzuca się, że przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Do sądu trafił wniosek o zastosowanie wobec 30-latka środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym.

Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów postanowił tymczasowo aresztować podejrzanego na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz