Zmiany w radzie powiatu

SOCHACZEW Podczas ostatniej sesji rady powiatu, która odbyła się w czwartek, 23 marca, mandatu radnego zrzekł się radny Jerzy Żelichowski. Jak stwierdził rezygnacja z mandatu to protest przeciwko działaniom Zarządu Powiatu: – Z dniem 31 marca 2023 zrzekam się mandatu radnego na znak protestu przeciw kontrowersyjnym działaniom Zarządu Powiatu i wspierającej go koalicji radnych, zwłaszcza w zakresie racjonalnego wydatkowania środków publicznych – chodzi mi tu o diety radnych – oraz zarządzania mieniem powiatowym i fikcyjnej możliwości sprawowania ustawowej kontroli w tym zakresie przez Radę Powiatu czy organy nadzoru – stwierdził podczas sesji Jerzy Żelichowski.

Rezygnacja radnego Jerzego Żelichowskiego z mandatu oznacza, że jego miejsce w radzie zajmie Tomasz Etrman, nasz redakcyjny kolega i dziennikarz portalu e-sochaczew.pl. Tomasz Etrman jest także nauczycielem w sochaczewskiej „Osiemdziesiątce”.

Przypomnijmy, że Tomasz Etrman startował w ostatnich wyborach samorządowych do rady powiatu z listy wyborczej KWW Bezpartyjni Samorządowcy i poparło go 525 wyborców.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz