W kajaku po pijaku…

fot.pixabay
Reklamy
Kilka dni temu na nogi zostały postawione wszystkie służby. Do sochaczewskiej komendy wpłynęła informacja, że na Bzurze wywrócił się kajak i nie są znane losy mężczyzny, który nim płynął. Okazało się, że pomocy udzielił mu inny kajakarz. Niestety, obydwaj mężczyźni byli pijani. Ich sprawą zajmują się funkcjonariusze z zespołu ds. wykroczeń.
Ostatnio do sochaczewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o wywróceniu kajaku na Bzurze. Nieznany był los mężczyzny, który nim płynął. Służby zaalarmowała przypadkowa osoba na prośbę znajomego zaginionego mężczyzny.

W rejon Bzury przy ulicy Kolejowej wyruszyli policjanci, strażacy i załoga karetki pogotowia. Na szczęście okazało się, że mężczyzna, który wypadł z kajaka jest cały i zdrowy. Pomocy w wydostaniu się z wody udzielił mu inny kajakarz.

Badanie wykazało, że 25-latek, który znalazł się w rzece miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a jego rówieśnik, który pomógł mu dotrzeć do brzegu – ponad promil.

Zgodnie z przepisami ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych zabronione jest prowadzenia w ruchu wodnym statku lub innego obiektu pływającego, niebędącego pojazdem mechanicznym, osobie znajdującej się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Za to wykroczenie grozi kara grzywny.

Policjanci apelują  odpowiedzialne zachowanie nad wodą!

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz