Uczeń Osiemdziesiątki pomysłodawcą Platformy Edukacyjnej

fot.pixabay
Reklamy

W październiku ubiegłego roku kilku uczniów z Sochaczewa i Ząbkowic Śląskich postanowiło stworzyć własną platformę edukacyjną. I udało się!

NoteSpace to nazwa projektu, a jednocześnie strony internetowej. Realizuje go młodzież z klas drugich szkół średnich. Inicjatorami przedsięwzięcia są Adam Brodecki z “Osiemdziesiątki”, oraz Hubert Koszyk z ząbkowickiego liceum. W zespole znajdują się także: Oliwia Białokryty, Oliwia Zawierucha, Dominika Ziomek, Daria Stachurska i Patrycja Gnutek, również z Ząbkowic Śląskich.

Stworzyliśmy NoteSpace, aby ułatwić młodzieży naukę – mówi Adam Brodecki. – Przygotowujemy własne notatki, opracowania, testy i filmy. Przeprowadzone przez nas ankiety pokazują, że uczniom po szkole brakuje czasu na rozwijanie swoich pasji, ponieważ jego większość poświęcają na naukę. Postaraliśmy się przyspieszyć ten proces poprzez stworzenie naszej platformy. Do tej pory udało nam się zbudować 3 kursy przeznaczone dla ósmoklasistów – aczkolwiek już pracujemy nad kursami dla szkół średnich. Zawierają one ponad 60 notatek, filmy i testy, do których ułożyliśmy ponad 500 pytań. Zaczęliśmy także naszą serię streamów, na których rozwiązujemy własnoręcznie zrobione arkusze do egzaminu ósmoklasisty. Prowadzimy też sekcję podcastów, w których opowiadamy historię innych projektów podobnych do naszego – dodaje.

Warto zaznaczyć, że strona jest całkowicie darmowa – nie znajdują się na niej nawet reklamy. Pracę nad projektem rozpoczęto w październiku zeszłego roku, ale pomysł pojawił się jeszcze w wakacje. Przez pół roku zespół musiał stworzyć od zera stronę internetową, prowadzić social media i promować swój projekt. Udało im się osiągnąć pierwszy sukces, ponieważ strona w ciągu 3 miesięcy została wyświetlona ponad 17 000 razy. Zebrali już prawie 3000 złotych w różnych zbiórkach i dofinansowaniach, zyskali wielu cennych partnerów i sponsorów od innych projektów społecznych, po samorządy lokalne.

Projekt realizowany jest w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Dzięki tej platformie uzyskali także program partnerski z fundacją ING dzieciom i fundacją BGK.

NoteSpace jest również obecne w social mediach. Grupa prowadzi własnego TikToka, YouTube’a i Instagrama, na których publikują treści, które mogą być przydatne w nauce (np. sposoby efektywnego nauczania). Dotychczas udostępniono już ponad 100 postów, które zgromadziły ponad 150 000 wyświetleń!

– W niedalekiej przyszłości chcemy dodać na stronę wiele nowych kursów, także z przedmiotów, których w szkole nie ma, i najważniejsze – możliwość stworzenia spersonalizowanego profilu, który dobierze indywidualny plan nauczania dla każdego ucznia – mówi o planach swoich i kolegów Adam Brodowski – W ten sposób udało nam się stworzyć nie tylko platformę, ale i całą społeczność, którą łączy chęć do łatwiejszej nauki i pomocy innym.

W przyszłości uczniowie deklarują dalsze prace, by ułatwić naukę polskiej młodzieży. Szkoła zaprasza do odwiedzenia strony znajdującej się pod adresem https://notespace.pl

ZS CKP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz