SPRYTNE AMPUŁKI I KAPSUŁKI

fot.pixabay
Reklamy

Rynek kosmetyczny obfituje w specyfiki przypominające leki w żelowych kuleczkach lub w szklanych fiolkach. W rzeczywistości to nowoczesne kosmetyki, po które warto sięgnąć, gdy mamy problem, z którym nie radzą sobie kremy.

Sekretem skuteczności tych kosmetyków jest skoncentrowana duża dawka zawartych w nich substancji o silnym działaniu.

Dzięki płynnej konsystencji wnikają one do głębszych warstw naskórka, przez co skóra szybciej odzyskuje zdrowy wygląd.

Dodatkową ich zaletą jest to, że nie dodaje się do nich konserwantów, gdyż szczelne, jednorazowe opakowanie chroni przed utlenianiem.

Kosmetyki z kapsułek i ampułek można stosować samodzielnie, można również wykorzystywać jako bazę pod krem.

Efekty ich działania są widoczne już po pierwszym zastosowaniu, dlatego idealnie nadają się do błyskawicznego poprawienia wyglądu przed wielkim wyjściem.

Najlepsze rezultaty jednak uzyskuje się, stosując pełne kuracje, ponieważ skondensowane preparaty działają intensywnie. Należy zawsze dobierać je do indywidualnych potrzeb skóry zgodnie z zaleceniami producenta.

Odmłodzą, wygładzą, rozjaśnią – warto sięgnąć po kuracje liftyngujące z kolagenem, elastyną czy koenzymem, fitohormonami. Wszystkie aktywne substancje poprawią wygląd skóry dojrzałej, o którą trzeba się szczególnie zatroszczyć.

Nawilżą, odświeżą, odżywią- takie kuracje poleca się osobom ze skórą skłonną do podrażnień, przesuszoną po opalaniu lub chorobie.

Najpopularniejszym składnikiem dający poprawę wyglądu są aktywne olejki i ekstrakty roślinne, a także witaminy C i E. Częstym dodatkiem do nich jest bogaty w mikroelementy wyciąg z aloesu. Dodaje się do nich alantoinę o właściwościach łagodzących.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz