Postępy na budowie WTZ i ZS im. J. Iwaszkiewicza

Reklamy

Inwestycje prowadzone przez powiat sochaczewski trwają. Z gospodarską wizytą na budowę powstających w Chodakowie obiektów: Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz budynku szkolnego ZS im. J. Iwaszkiewicza udała się starosta Jolanta Gonta wraz z wicestarostą Tadeuszem Głuchowskim. Powiatowe inwestycje realizowane są w znacznej części ze środków z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Przypomnijmy, powstający jednokondygnacyjny budynek WTZ będzie miał 853,50 m2 i w pełni zaspokoi potrzeby uczestników i pracowników placówki. Powstaną przestronne korytarze, pracownie, pomieszczenia biurowe i socjalne. Będzie miejsce na obszerne zaplecze sanitarne, szatnie czy świetlice. W takich warunkach uczestnicy będą z pewnością szybciej i sprawniej się usamodzielniać, ale też podczas różnych zajęć warsztatowych podnosić swoje kwalifikacje i zdobędą na pewno nowe umiejętności i kompetencje. Ukończony został już stan surowy, wylano strop, powstała już konstrukcja dachu. Wybudowano też mury sąsiadującego pomocniczego budynku WTZ-u – tzw. garażowo-gospodarczego o powierzchni 85,84 m.

Postępuje również przebudowa wraz z rozbudową szkoły i dotyczy to budynku po dawnym „Chemiku” zlokalizowanego przy ul. Chopina 99a. Trwa realizacja nowej część powstającego obiektu. Tę Inwestycję realizuje firma P.P.H.U. SOCHBUD S.C. Wartość zadania to 8 977 700,00 zł. Zakończenie inwestycji przewiduje się na koniec września 2023 r.

Postępom prac na powiatowych inwestycjach w Chodakowie przyglądali się wraz ze starostami również Ewa Rychlewska-Sanecka, dyrektor Wydziału Inwestycji, Mienia i Zamówień Publicznych oraz Robert Biernat, koordynator ds. inwestycji z ramienia Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz