Policjanci uniemozliwili jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom

fot. policja

Aby poprawić bezpieczeństwo na drodze, funkcjonariusze codziennie przeprowadzają kontrole trzeźwości kierowców. Reagują również na każde zgłoszenie od społeczeństwa. Wczoraj przeprowadzili działania „STOP! TRZEŹWOŚĆ!” W ich ręce od samego rana wpadło dwóch nietrzeźwych kierowców.

Kierowca mazdy został zatrzymany na ulicy Warszawskiej. Badanie urządzeniem na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad promil. Mieszkaniec Sochaczewa został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Jak wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze zatrzymali również kierowcę BMW, który na widok policyjnych działań dynamicznie zawrócił i odjechał. Mundurowi pojechali za nim i zatrzymali do kontroli na ulicy Płockiej. Za kierownicą siedział mieszkaniec gminy Iłów. Badanie wykazało, że miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo auto nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz aktualnego przeglądu technicznego. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Auto zostało usunięte z drogi. Za brak OC został sporządzony wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz