Pilna pomoc dla pogorzelców

fot.pixabay
Reklamy

JANÓW Kolejna rodzina w gminie Młodzieszyn w wyniku pożaru poniosła ogromne straty materialne. Stracili cały dobytek w pożarze na początku marca. Rodzina z dwójką małych dzieci pozostała bez dachu nad głową.

Budynek uległ całkowitemu zniszczeniu, a ich nie nadaje się do niczego. Wśród rzeczy najbardziej potrzebnych pogorzelcom są m.in. produkty spożywcze o długim terminie przydatności, słoiczki z jedzeniem dla 8-miesięcznego dziecka, pampersy rozmiar 5, ubrania dla dziewczynki (rozmiar 98-104 cm) oraz obuwie (rozmiar 25), ubrania dla chłopca (rozmiar od 74-80 cm), chemia gospodarcza i kosmetyki, pościel, kołdry, ręczniki. Rodzina potrzebuje również łóżeczka dla niemowlaka z materacem, łóżka dwuosobowego dla rodziców, pralki i termy, komody, szafy, biurka i dywanu. Potrzeba też mebli kuchennych. Om pogorzelców wymaga kapitalnego remontu. W tym potrzebne są materiały budowlane do wymiany instalacji elektrycznej i związane z wymianą dachu – więźba, blacha, membrana, wełna, stolarka okienna i drzwiowa (5 okien, 9 drzwi z ościeżnicami) pianka montażowa. Pilne są też materiały związane z wyremontowaniem ścian wewnętrznych i podłóg na 65,27 m2, podłogi garażu – 20,5 m2. Rodzinie pilnie potrzebuje również opału – drzewo i węgiel w celu ogrzania pomieszczeń, w których obecnie przebywa na czas wykonania remontu domu.

Pytania o szczegółowe potrzeby rodziny należy kierować pod numerem telefonu (46) 816 63 43 lub 816 63 45, gdzie pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Młodzieszynie udzielą informacji i będą pośredniczyć w kontrakcie z poszkodowaną rodziną.

Można rodzinie pomóc też finansowo na adres internetowej Zrzutki: zruztka.pl/sn5zvm?utm_medium=social

Oprac. BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz