Piąta Teresińska Gala Sportu

Reklamy

Ilość nagród i wyróżnień dla najlepszych sportowców to dobry prognostyk na przyszłość. V jubileuszowa Gala Sportu Gminy Teresin stała się więc prawdziwym świętem tych, którzy na co dzień sportem żyją – uprawiają go, szkolą innych bądź wspierają finansowo i organizacyjnie. W piątkowy wieczór, 3 marca, w hotelu „Kuźnia Napoleońska” poznaliśmy najlepszych sportowców naszej gminy. Galę uświetnił klimatyczny recital Mai Kapłon, uczestniczki ósmej edycji „The Voice of Poland”.

Wśród zaproszonych gości pojawili się nominowani zawodnicy, trenerzy i reprezentanci sekcji sportowych, a także zaproszeni goście i przedstawiciele władz samorządowych – wójt Gminy Teresin Marek Olechowski, Bogdan Linard, przewodniczący Rady Gminy, Jan Aleksander Łopata, wiceprzwodniczący Rady Powiatu Sochaczewskiego, Agnieszka Ptaszkiewicz, radna powiatu, Krzysztof Walencik, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, radni gminni oraz sołtysi. Organizatorem wydarzenia była Justyna Kamińska, animatorka sportu, a Galę poprowadziła dziennikarka Radia Niepokalanów Malwina Szymańska.

Wójt Marek Olechowski, otwierając uroczystość, podkreślił, jak ważną częścią życia gminy jest sport. – Każdego roku podczas Gali Sportu staramy się pokazać sportowy wizerunek Gminy Teresin. Wyróżniamy tych wszystkich, którzy w minionym roku osiągnęli znaczące sukcesy. Warto zauważyć, że nagrodzeni swoje osiągnięcia wywalczyli nie w zawodach gminnych czy regionalnych, ale na arenie ogólnopolskiej, a nawet światowej. To świadczy o tym, że sport ma się u nas dobrze.

W plebiscycie, współorganizowanym przez Gminę Teresin, kapituła pod przewodnictwem Justyny Kamińskiej, złożona z przedstawicieli wiodących dyscyplin sportowych w naszej gminie, wybrała dziesięciu najlepszych sportowców 2022 roku i przyznała wyróżnienia w pięciu innych kategoriach.

Najważniejszy tytuł – Sportowca Roku 2022 – trafił po raz trzeci w ręce Kamila Rybickiego, olimpijczyka z Tokio (wcześniej otrzymał go w roku 2016 i 2019). Nagrodę w jego imieniu odebrał tata, pan Robert Rybicki. Pomysłodawcą uhonorowania najlepszych zawodników, trenerów, drużyn i wydarzeń sportowych był wójt Gminy Teresin Marek Olechowski, który od wielu już lat przekonuje radnych i sponsorów do inwestowania w sport i młodych, utalentowanych zawodników. Przyznawane nagrody rzeczowe i finansowe są docenieniem pracy wychowawczej i sukcesów w sporcie.  – Teresińscy sportowcy co roku dostarczają nam wielu emocji. Sięgają po laury w imprezach krajowych, europejskich i światowych. Bardzo doceniam Waszą pracę i trud włożony w osiąganie tak znakomitych wyników, czego serdecznie gratuluję – mówił podczas uroczystości Marek Olechowski.

V Gala Sportu Gminy Teresin była zatem doskonałą okazją, aby docenić i uhonorować najlepszych z najlepszych – zapaśników, łuczników, lekkoatletów, tenisistów ziemnych i stołowych, kolarzy a także sponsorów.

Wyboru najlepszych dokonała Kapituła, w skład której weszli Krzysztof Walencik, Paweł Albinowski, Andrzej Andryszczyk, Katarzyna Klata, Bogusław Cierech, Ryszard Niedźwiedzki oraz Radosław Jurzyk.

Sportowiec Roku

 1. Kamil Rybicki (zapasy)
 2. Fabian Niedźwiedzki (zapasy)
 3. Adrian Wagner (zapasy)
 4. Patryk Ciurzyński (zapasy)
 5. Wojciech Wysocki (zapasy)
 6. Dominik Kozłowski (łucznictwo)
 7. Bartosz Staniaszek (zapasy)
 8. Alicja Zygmunciak (łucznictwo)
 9. Eliza Galińska (lekka atletyka)
 10. Bartłomiej Nowakowski (zapasy)

Trzej najlepsi sportowcy, poza nagrodami rzeczowymi, otrzymali gratyfikację pieniężną, odpowiednio – 1200, 800 i 500 zł.

Kapituła wybrała też zwycięzców w pięciu pozostałych kategoriach:

Trener Roku

Tytuł Trenera Roku 2022 otrzymał Ryszard Śliwiński, który od 37 lat zajmuje się pracą trenerską z adeptami zapasów i wychował liczną grupę medalistów na czele z Kamilem Rybickim.

Sport Szkolny

Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Budkach Piaseckich

Młody Talent Roku

zapasy: Patryk Kutyłowski, Aleksander Bielski, Filip Nowakowski, Karolina Zień, Zuzanna Klata, Maja Nowakowska, Dawid Bielski, Mateusz Zawadzki

lekka atletyka: Liliana Karaś, Magdalena Niewiadomska, Barbara Bargieł, Julia Giejbatow, Michał Lewandowski, Wiktoria Śniadoch, Oliwia Rylska, Adrian Czułek, Pola Giejbatow, Mikołaj Olejnik, Regina Brudny, Oliwia Matyska

tenis ziemny: Jan Wośko, Jagoda Dzikowska

łucznictwo: Jan Lisiecki, Alisa Kabluchko

kolarstwo: Amelia Ciurzyńska

Najlepsza Drużyna Roku

 1. LKS Mazowsze Teresin (łucznictwo), skład: Jakub Klata, Dominik Kozłowski, Michał Winnicki
 2. LKS Mazowsze Teresin (łucznictwo), skład: Maria Małolepsza, Małgorzata Maciągowska, Oliwia, Alicja Zygmunciak
 3. UKS Filipides Teresin (lekka atletyka), skład: Regina Brudny, Julia Giejbatow, Mikołaj Olejnik, Michał Lewandowski

Wydarzenie Sportowe Roku

 1. Mistrzostwa Mazowsza U14 w Lekkiej Atletyce
 2. Półfinał Pucharu Polski w Tenisie Stołowym
 3. Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza

Podczas uroczystej Gali wyróżniono także tych, którzy mocno wspierają kluby i różnego rodzaju wydarzenia sportowe na terenie Gminy Teresin. Pierwsze z nich trafiło do pana Wojciecha Zasadzińskiego, prezesa Zarządu Greiner Packaging. Firma ta od wielu lat angażuje się w sponsoring LKS Mazowsze Teresin, mecenat nad ważnymi wydarzeniami sportowymi, czy wsparcie istotnych inicjatyw społecznych. – Działania te są wyrazem odpowiedzialności wobec naszego otoczenia. Czuję dumę, że możemy wspierać tych młodych, utalentowanych zawodników i obserwować ich rozwój. Jesteśmy takimi pozytywnymi wariatami, którzy pomagają w realizacji ich celów – mówił prezes Zasadziński, odbierając wyróżnienie.

Drugie wyróżnienie trafiło do rąk pani Teresy Stempień, dobrego ducha klubu, fundatorki nagród dla najlepszych zapaśników, żony zmarłego Wiesława Stempnia, założyciela LKS Mazowsze Teresin i wieloletniego trenera sekcji zapasów.

Kolejne wyróżnienie przyznano panu Mirosławowi Adamowi Orlińskiemu, wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego, który wraz z samorządem Mazowsza od lat wspiera rozwój sportu w naszej gminie nie tylko w organizacji zawodów czy różnego rodzaju wydarzeń, ale przede wszystkim w rozbudowie i modernizacji bazy sportowej.

Specjalne wyróżnienie powędrowało do wójta Marka Olechowskiego. W ten sposób Kapituła uhonorowała włodarza Gminy Teresin za całokształt jego działań na rzecz rozwoju i propagowania sportu, a także za wspieranie wszelkich inicjatyw popularyzowania zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

– Serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom i trenerom, bez których nie byłoby tak wielkich sukcesów. Szczególne podziękowania kieruję także do władz samorządowych, sponsorów, wszystkich tych, którzy z nami współpracują – mówił na zakończenie Gali prezes LKS Mazowsze Ryszard Niedźwiedzki.  

Wszystkim działaczom, trenerom i zawodnikom teresińskiego sportu serdecznie gratulujemy.

źródło i fot: UG Teresin

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz