Nina Nowak –czołowa śpiewaczka klasyczna wielką gwiazdą koncertu dla kobiet Mazowsza

Reklamy

Nina Nowak- to czołowa polska śpiewaczka klasyczna. Występowała z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i zagranicą.12 marca zaśpiewa wyjątkowy koncert dla kobiet regionu Mazowsze z okazji Dnia Kobiet w Ożarowie Mazowieckim.

Występowała z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i zagranicą.Rodzaj głosu–alt.

Nina Nowak pochodzi z arystokratycznej rodziny z dużymi tradycjami muzycznymi. Urodzona na Podkarpaciu w pięknym starodawnym mieście – Przemyśl , reprezentuje najwyższą klasę, profesjonalizm, niezwykłą urodę i talent.

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 3 lat w klasie fortepianu swojej babci słynnej pianistki oraz w klasie prof. Jarosławy Popowskiej z Konserwatorium Muzycznego we Lwowie.

Do pierwszej klasy szkoły muzycznej poszła, mając zaledwie 4 lata. Państwową Szkołę Muzyczną I i II Stopnia im. A. Malawskiego w Przemyślu ukończyła z wyróżnieniem z dwoma dyplomami – klasy fortepianu i organów uzyskując nagrodę specjalną Ministra Kultury i Sztuki. Ukończyła równocześnie z wyróżneniem II Liceum Ogólnokształcące im. K.Morawskiego w Przemyślu o profilu matematyczno-fizycznym.

Wspaniały szczęśliwy dom rodzinny, położony na szczycie najwyższego wzgórza ,owity zawsze cudownymi złotymi promieniami słońca w chmurach- wspomina jako najszczęśliwsze lata swojego dzieciństwa, młodości i inspirację do następnych lat kariery oraz tęsknotę zawsze do powrotu do swego domu rodzinnego.

Ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec. Dodatkowo ukończyła klasę organów u prof. Władysława Szymańskiego. Zrobiła również doktorat z zakresu nauk muzycznych -wokalistyki na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Eugeniusza Sąsiadka.

Koncertowała z największymi orkiestrami symfonicznymi na świecie od Ameryki po daleką Azje. Artystka prowadzi również bogatą działalność artystyczną występując w Polsce.Występowała ze wszystkimi polskimi prestiżowymi orkiestrami we wszystkich filharmoniach w kraju pod batutą takich dyrygentów jak: Krzysztof Penderecki, Gabriel Chmura, Jacek Kaspszyk, Tadeusz Wojciechowski, Mirosław Błaszczyk, Tadeusz Serafin, Sławomir Chrzanowski i wielu innych.

Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich u prof. S. Vittuciego w Konserwatorium Wiedeńskim oraz u prof. N. Mackie’ego w Royal Music Academy w Londynie.

Specjalizuje się w muzyce symfonicznej – styl od klasyki do muzyki rozrywkowej, poprzez operetkę, musical, muzykę filmową czołowych polskich i międzynarodowych kompozytorów oraz muzyce sakralnej.

Współpracowała z najwybitniejszym polskim kompozytorem Krzysztofem Pendereckim. Wystąpiła we wszystkich jego dziełach symfoniczno –wokalnych m.in. takich jak Te Deum , Reguiem Polskie ,7 Bram Jerozolimy ,Credo,VII Symfonia oraz Pieśniach Zadumy i Nostalgii.

W marcu 2009 zaśpiewała w Jordanii na Światowej Gali Pokoju ku czci wszystkich poległych w walkach w Gazie i Bliskim Wschodzie z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Jordanii w Amfiteatrze Królewskim w Ammanie, zorganizowanej przez króla Jordanii Abdullaha II i Królowej Ranii wraz z Brytyjskim Czerwonym Krzyżem, z której transmisja stacji amerykańskich obiegła cały świat i na której obecni byli władcy panujących krajów królewskich oraz przedstawiciele rządów większości krajów wspierający pokój na świecie.

W maju 2009 artystka zaśpiewała 2 prestiżowe koncerty z Filharmonią Narodową w Kuwejcie z okazji obchodów Roku Chopinowskiego

7 czerwca 2012 roku Nina Nowak na zaproszenie prezydenta UEFA MICHELA PLATINIEGO zaśpiewała na wielkiej GALI UEFA EURO 2012 otwarcia MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ na Zamku Królewskim w Warszawie oraz na otwarciu MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE NOŻNEJ NA STADIONIE NARODOWYM W WARSZAWIE.

Największym zaszczytem Niny Nowak była współpraca z Ojcem Św. Janem Pawłem II, koncerty na Watykanie, wspieranie Międzynarodowego Czerwonego Krzyża na rzecz ludzi chorych i potrzebujących, objętych wojną oraz koncerty na światowych zjazdach młodzieży, którym przewodniczył Ojciec Święty.

27 kwietnia 2014 r. zaśpiewała na uroczystościach kanonizacji Ojca Św. i Mszy Św. celebrowanej przez papieża Franciszka na placu Św. Piotra na Watykanie.

Nina Nowak nagrała z Orkiestrą Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie piękną płytę pt.,,Najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, światowe przeboje polskiej i międzynarodowej muzyki filmowej .

26 lipca 2016 r. zaśpiewała na otwarciu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz podczas uroczystej Mszy Sw. celebrowanej przez Ojca Sw.Franciszka.

W programie największe przeboje muzyki operowej, operetkowej, międzynarodowej muzyki filmowej o tematyce miłości z płyty Niny Nowak nagranej z Orkiestrą Symfoniczną Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.
Koncert dedykowany jest przez Ninę Nowak wszystkim paniom z regionu Mazowsze , a w szczególności Paniom, które walczą o życie w ciężkiej chorobie,i które wygrały walkę z chorobą, nowotworem, po przeszczepach, chorobach serca.

– Na te wszystkie osoby z wielką radością czekamy na tym pięknym koncercie,aby poprzez piękną muzykę dac wielu Paniom nadzieję,radość i siłę do walki z choroba.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz