Nie żyje Paweł Kubiak

SOCHACZEW W piątek, 31 marca dotarła do mieszkańców Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego wiadomość o śmierci st. bryg. w st. spocz. Paweł Kubiak, byłego komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Przez 31 lat Paweł Kubiak służył jako strażak życia. W ciągu 26 lat pracy w strukturach straży pożarnej – 4 lata pracował w Komendzie Wojewódzkiej w Skierniewicach, a następnie przez 22 lata w Komendzie Rejonowej, a później Komendzie Powiatowej Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. W ciągu16 lat był komendantem sochaczewskiej straży, aż do przejścia na emeryturę w styczniu 2014 roku.

Wkrótce po przejściu na emeryturę doszło u byłego komendanta do nagłego zatrzymania akcji serca,. W wyniku tego Paweł Kubiak doznał szeregu komplikacji zdrowotnych, w tym utraty świadomości. Lekarze poinformowali jego bliskich, że systematyczna rehabilitacja i specjalistyczna opieka medyczna dadzą szansę na powrót do pełnej sprawności. Jednak wiązało się to z kosztami, z pokryciem których zmagała się rodzina. I tu strażacy zaapelowali o wsparcie zbiórki środków finansowych na rzecz kontynuowania specjalistycznej opieki medycznej i rehabilitacji dającej szansę powrotu jego do zdrowia.

Akcja była też prowadzona przy różnych imprezach, m. in przy okazji Święta Bzury w 2017 roku. Mieszkańcy Sochaczewa i okolic nie szczędzili wsparcia byłemu komendantowi sochaczewskiej straży pożarnej. .Z tym więc większym smutkiem przyjęli wiadomość, że Paweł Kubiak walczący do końca o powrót do zdrowia zmarł.

Z głębokim żalem informujemy, że 31 marca 2023 roku st. bryg. w st. spocz. Paweł Kubiak odszedł na wieczną służbę. Rodzinie i najbliższym zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia. O terminie uroczystości pogrzebowych poinformujemy wkrótce – informuje Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Bogumiła Nowak

Fot. PPSP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz