Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem

fot.pixabay
Reklamy

Ruszyły zapisy do X edycji Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”.

To największy tego typu festiwal w powiecie sochaczewskim, którego idee powinny być bliskie sercu każdego Polaka, szczególnie w obliczu wydarzeń toczących się za naszą granicą. Teraz każdy jeszcze bardziej ceni, rozumie i szanuje niepodległość Polski. W obecnej sytuacji geopolitycznej musimy się jednoczyć i pamiętać o historii naszej ojczyzny, bo to daje nam siłę i pokazuje jak ważna jest wolność.

W jubileuszowej edycji festiwalu będą mogły wziąć udział przedszkolaki (nowa kategoria uczestników), uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorośli. Po dwóch latach pandemii, kiedy festiwal odbywał się wyłącznie w formule on-line, obecna edycja wraca do tradycyjnej formy, bo nic nie zastąpi występów na żywo, emocji i przeżyć, które im towarzyszą.

Do konkursu mogą przystąpić pojedyncze osoby lub zespoły, które zgłoszą swoje uczestnictwo do organizatora. Skan wypełnionej karty zgłoszenia wraz z wypełnionymi i podpisanymi zgodami oraz oświadczeniami należy przesłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: biurofestiwal@onet.pl do 3 marca, do godz. 23:59.

Eliminacje odbędą się 10 i 11 marca (piątek-sobota) w kramnicach miejskich w Sochaczewie. Finał festiwalu i wręczenie nagród zaplanowano na 18 marca (sobota) o godz. 16:00.

Jubileuszowa X edycja dedykowana jest Witoldowi Pileckiemu, żołnierzowi niezłomnemu, żołnierzowi „Rzeczypospolitej utraconej”, ostatniemu ułanowi Rzeczypospolitej, jednemu z sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej.

Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem” i Urząd Miejski w Sochaczewie. Patronatem objął go burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz