Muzeum zdradza swoje plany

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

SOCHACZEW Znany jest już plan wydarzeń, które w tym roku zostaną zorganizowane przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Najważniejszą z nich będą obchody 50-lecia istnienia placówki. Kolejnym wydarzeniem będzie Noc Muzeów, która odbędzie się 13 maja. Także w maju, a dokładnie 19 maja Muzeum zaprasza na uroczystości związane z obchodami 60-lecie powstania 32 pułku lotnictwa rozpoznania taktycznego.

Oprócz tego odbędą się pokazy cykliczne, jakie organizowane są przez Muzeum w parku Chopina jak chociażby upamiętnienia wizyty generała Piotra Szembeka w Sochaczewie. Muzeum będzie również obecne a tegorocznym Święcie Bzury.

Nie zabraknie także nowości wydawniczych. Pierwszą z nich będzie album malarza koni Andrzeja Novaka-Zemplińskiego. Kolejną nowością wydawniczą będzie album poświęcony 32 pułkowi lotnictwa rozpoznania taktycznego, który stacjonował w Bielicach. Tym razem zostanie on poświecony żołnierzy pułku i ich służbie. Natomiast jesienią ukarze się kolejny numer Rocznika Sochaczewskiego.

atu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz