Miasto dołoży do Inżynierskiej

fot.pixabay
Reklamy

SOCHACZEW Na najbliższej sesji rady miasta radni podejmą uchwałę dotyczącą wsparcie finansowego kolejnej drogowej inwestycji Starostwa Powiatowego na terenie Sochaczewa.

Tym razem chodzi o ulicę Inżynierską, na przebudowę której powiat otrzymał 5,3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Inżynierska to droga powiatowa, ale leży w granicach miasta. Większość jej użytkowników to nasi mieszkańcy i nie wyobrażam sobie, byśmy mieli powiedzieć władzom powiatu – nie pomożemy. Od lat, gdy jest okazja sięgnąć po dofinansowanie na remonty ulic na terenie miasta, zawieramy ze starostwem umowę o partnerstwie. Wspólnie z powiatem przebudowana została ulica Licealna, 15 Sierpnia, Staszica, most na Bzurze, Trojanowska, Głowackiego. A to tylko kilka przykładów naszych wspólnych działań. Tak samo będzie z Inżynierską, której generalny remont ma kosztować 6,6 mln zł. Do pokrycia pełnych kosztów brakuje 1,3 mln i zaproponuję radnym, byśmy tę kwotę rozłożyli po połowie między miasto i powiat. Jaki będzie efekt? Sochaczewscy kierowcy zyskają niemal kilometr nowej, równej jezdni, a miłośnicy spacerów i wycieczek ciąg pieszo-rowerowy. Wyłożymy z własnej kasy 665 tys. zł, a zyskamy majątek wart 6,6 mln, czyli dziesięć razy więcej. Do tego o prawie kilometr wydłużymy miejską sieć ścieżek rowerowych – mówi Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz