Mars rozbudowuje fabrykę w Błoniu, tworząc kolejne miejsca pracy

Reklamy

Mars Polska, czołowy producent m.in. jedzenia dla zwierząt, rozpoczął instalację drugiej linii produkcyjnej w fabryce w Błoniu. Rozbudowa otwartego w ubiegłym roku zakładu oznacza powstanie około 100 nowych miejsc pracy. Na część z nich już trwa rekrutacja.

Mars regularnie inwestuje w Polsce już od ponad 30 lat, dzięki czemu zdobył renomę odpowiedzialnego sąsiada, partnera biznesowego oraz jednego z najbardziej pożądanych i stabilnych pracodawców w kraju. Fabryka mokrej karmy dla zwierząt domowych w Błoniu to piąty zakład produkcyjny międzynarodowej firmy w Polsce. Pierwsza linii inwestycji wartej ponad 600 mln zł została uruchomiono w 2022 roku, zapewniając ponad 200 miejsc pracy. Firma Mars gwarantuje swoim pracownikom m.in. szeroki wachlarz benefitów, czy unikalną kulturę organizacyjną, ale przede wszystkim zatrudnienie i rozwój w stabilnym i bezpiecznym miejscu pracy.

Pomimo dynamicznej sytuacji na wielu rynkach i branżach, którą obserwujemy od momentu wybuchu globalnej pandemii, Mars konsekwentnie rozwija swoją działalność w Polsce. Budowa pierwszej linii nowej fabryki w Błoniu przebiegła bez zakłóceń, wręcz cały czas zwiększaliśmy skalę inwestycji. Teraz przyszedł czas na otwarcie drugiej linii i kolejne 100 pełnoetatowych miejsc pracy. Mars to bardzo stabilny pracodawca, nawet w czasach kryzysów. Zawdzięcza to m.in. temu, że pozostaje prywatną, rodzinną firmą, która ma dużą swobodę decydowania o swoich inwestycjach – mówi Maciej Woźny, dyrektor fabryki Mars w Błoniu.

Zakład produkcyjny w Błoniu wyróżnia się nowoczesnym parkiem maszynowym, a bezpieczeństwo i komfort pracy zatrudnionych osób są traktowane priorytetowo. Firma, współpracując z inżynierami, operatorami i technikami, skupiła się na wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań dla stworzenia linii przyjaznej pracownikom, zapewnieniu ergonomicznych stanowisk pracy i automatyzacji ułatwiającej proces produkcji. Nieocenionym walorem pracy w Mars jest także unikalna kultura organizacyjna oparta na Pięciu Zasadach oraz równości i otwartości. Każdy osoba, bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie, może liczyć na równe szanse począwszy od procesu rekrutacji poprzez wspieranie rozwoju zawodowego na każdym etapie budowania kariery.

Druga linia w Błoniu – kogo Mars poszukuje do pracy?

W związku z uruchomieniem drugiej linii produkcyjnej trwa obecnie rekrutacja na wiele stanowisk m. in.: Operatorka/Operator maszyn, Współpracowniczka/Współpracownik działu produkcji.

To, na co może liczyć każda osoba zatrudniona w firmie Mars to otwarte i przyjazne środowisko pracy, w którym każdy pracownik jest doceniany, czuje się komfortowo i ma zapewnione możliwości rozwoju. Firma oferuje dostęp do szerokiego wachlarza benefitów płacowych i pozapłacowych m.in. atrakcyjnych premii i dodatków zmianowych, bonusu relokacyjnego dotyczącego wybranych stanowisk, rozbudowanego systemu prywatnej opieki zdrowotnej w Grupie LuxMed, pakietu MultiSport, dofinansowania posiłków oraz programu oszczędnościowego i emerytalnego o jednym z najwyższych poziomów zaangażowania finansowego pracodawcy na polskim rynku. Mars oferuje także Zakładowy Funduszu Świadczeń Socjalnych, który zapewnia wsparcie finansowe w związku ze zwiększonymi wydatkami domowymi tj. wyprawka szkolna, wybrane święta czy inne cele kulturalno-oświatowe i sportowe, a także umożliwiają pożyczki lub bezzwrotne zapomogi w trudnych sytuacjach życiowych.

Więcej informacji o firmie Mars Polska znajduje się na stronie www.mars.pl, a aktualne oferty pracy w zakładce „Kariera”.

***

O Mars Petcare

Mars Petcare jest częścią Mars Incorporated, rodzinnej firmy z ponad stuletnią historią tworzenia różnorodnych produktów i oferowania usług dla ludzi i ukochanych przez nich zwierząt domowych. Niemal 100 000 Współpracowników Mars Petcare w 130 krajach jest oddane jednej misji: tworzeniu LEPSZEGO ŚWIATA DLA ZWIERZĄT. Dzięki 85-letniemu doświadczeniu nasze portfolio prawie 50 marek pozwala zaspokajać potrzeby zdrowotne i żywieniowe zwierząt domowych na całym świecie, w tym poprzez marki takie jak PEDIGREE®, WHISKAS®, ROYAL CANIN®, SHEBA®, CESAR®, GREENIES™, IAMS™ i EUKANUBA™ oraz dzięki współpracy z wiodącą instytucją naukową Instytut Nauki o Zwierzętach WALTHAM , który rozwija badania nad żywieniem i zdrowiem zwierząt od ponad 50 lat. Mars Petcare jest również wiodącym dostawcą usług weterynaryjnych poprzez międzynarodową sieć ponad 2 500 szpitali dla zwierząt i usług diagnostycznych, w tym AniCura, AntechAsia Diagnostyka Weterynaryjna BANFIELD, BLUEPEARL, Linnaeus, Mount Pleasant, VCA, VES i VSH. Jesteśmy również aktywni w obszarze innowacji i technologii dla zwierząt domowych dzięki WISDOM PANEL – badaniom genetycznym z testami DNA dla psów, systemowi GPS umożliwiającemu określenie lokalizacji pupila (WHISTLE GPS), a także akceleratorowi LEAP VENTURE STUDIO i COMPANION FUND™, programom, które wprowadzają innowacje i zmiany w branży opieki nad zwierzętami domowymi. Jako rodzinna firma kierująca się naszymi zasadami, budujemy prężne i otwarte środowisko pracy odzwierciedlające różnorodność zwierząt i społeczności, jakim służymy. Mamy przywilej elastyczności w podejmowaniu decyzji, żeby walczyć o to, w co wierzymy. A walczymy o naszą Misję: LEPSZY ŚWIAT DLA ZWIERZĄT.

Justyna Kamińska

Garden of Words

M +48 790 019 620

j.kaminska@gardenofwords.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz