Konkurs w baśniowym nastroju

Fot. Pixabay
Reklamy

Biblioteka Szkolno – Publiczna Szkoły Podstawowej   im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Iłowie zapraszają młodych czytelników do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Moja ulubiona postać z baśni lub legend polskich”. Do zgłoszenia swych prac zostało już tylko kilka dni, bo na zilustrowanie swych ulubionych baśniowych postaci jest tylko czas do 10 marca.

Legend, baśni i fantastycznych opowieści jest bardzo wiele. Trzeba się tylko zastanowić i wybrać. Do wzięcia udziału w konkursie zapraszane są dzieci ze szkół podstawowych. Konkurs organizowany jest w trzech grupach wiekowych. W grupie najmłodszej dla dzieci w wieku 6-8 lat, w grupie średniej – 9-11 lat i najstarszej dla dzieci 12-14lat. Zadaniem jest zilustrowanie baśni lub legendy, ewentualnie przedstawienie swojej ulubionej postaci. Wybór jest dość duży. Najmłodsi poznają m. in. takie legendy jak o Lechu, Czechu i Rusie, o Popielu, Smoku Wawelskim, Bazyliszku, Złotej Kaczce czy Panu Twardowskim. Są też lokalne legendy. Organizatorzy konkursu zachęcają, by w rysunkach czy malowanych obrazach przedstawić właśnie polskie baśnie, jak choćby o kwiecie paproci, sierotce Marysi czy Waligórze i Wyrwidębie. Można też wymalować ilustracje do popularnych współczesnych bajek i baśni, które najmłodsi poznali i polubili. Na laureatów konkursu czekają ciekawe nagrody.

Celem tego konkursu jest kształcenie wyobraźni i inwencji twórczej najmłodszych, a ponadto świadomości narodowej i kulturowej. Chodzi też o propagowanie wiedzy na temat baśni oraz twórczych umiejętności. Ponadto cierpliwości, koncentracji i dokładności. Prace zgłaszane na konkurs powinny mieć format A3 – inne formaty oraz prace przestrzenne nie będą oceniane. Technika jest dowolna. Mogą to być więc – rysunki pastelowe, wykonane tuszem lub akwarelą, obrazy olejne, colllage, jak też własne techniki. Nie będą oceniane techniki komputerowe. Prace należy nadsyłać na adres Biblioteki w Brzozowie Starym 67 lub na adres w Biblioteki w Iłowie, na ul. Wyzwolenie 16.

Każdy uczestnik, który się zgłosi może przekazać tylko jedną, oryginalną pracę wykonaną samodzielnie. Nie mogą to być również prace wcześniej publikowane (nawet w internecie) i prezentowane w innych konkursach, a więc najlepiej nowe i dopiero teraz wykonane. Wykonane obrazki powinny też być odpowiednio zabezpieczone i utrwalone. Nie mogą być zrolowane. Każda praca powinna zostać na odwrocie podpisana drukowanymi literami, by nie było wątpliwości co do autorstwa. Trzeba tu podać tytuł, imię i nazwisko autora, klasę i wiek. Dane służyć będą do kontaktu organizatorów z uczestnikiem konkursu. Prace nie posiadające podpisów nie zostaną zakwalifikowane i nie będą oceniane.

Zgłaszając pracę uczestnik powinien wypełnić kartę zgłoszenia oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zgodę do udziału w konkursie, podpisaną przez rodziców. Prace zgłoszone na konkurs przechodzą na własność organizatora i nie będą zwracane autorom. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie nieograniczone prawo do wykorzystania całości lub części projektów złożonych na konkurs w celach informacyjnych, promocyjnych lub reklamowych. Zgłoszone na konkurs prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Warto więc skorzystać i pokazać swe plastyczne umiejętności.

Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz