KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET

Reklamy

Po przerwie spowodowanej pandemią mieszkanki Gminy Teresin spotkały się w środę, 08 marca, na koncercie zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet. Udział wzięły w nim nie tylko panie. Dla wszystkich uczestników przygotowano moc artystycznych wrażeń. Wydarzenie ze swadą i humorem, jak zwykle zresztą przy tego typu okazjach, poprowadził Mariusz Cieśniewski.

Po pandemicznej przerwie powrócono do obchodów Dnia Kobiet. Z tej okazji w środę, 8 marca, w Dworcu TO.Kultura! odbył się koncert. Organizatorem wydarzenia był Teresiński Ośrodek Kultury. – Koncert z okazji Dnia Kobiet to nasza tradycja. Myślę, że po okresie pandemii, wszyscy czekaliśmy na takie wydarzenia. Widać to po frekwencji, bo sala widowiskowa pękała w szwach, zabrakło miejsc siedzących – mówi Mariusz Cieśniewski, dyrektor TOK.

Wydarzenie uświetnił recital zespołu „Czardasz Trio”, którego muzyka jest w stanie zaspokoić najbardziej wymagające i wysublimowane gusta. Jego atutem jest profesjonalizm. Zespół tworzą dyplomowani muzycy, czynni zawodowo i występujący w orkiestrach największych łódzkich instytucji kulturalnych – Teatru Wielkiego oraz Teatru Muzycznego. Zestawienie trzech instrumentów: skrzypiec, akordeonu i kontrabasu pozwoliło muzykom osiągnąć specyficzne, zjawiskowe brzmienie. Usłyszeliśmy szeroki wachlarz muzycznych form i stylów – od kompozycji klasycznych po muzykę rozrywkową.

Podczas recitalu została otwarta wystawa prac plastycznych „Portret Kobiety” grupy dorosłych z pracowni plastycznej TOK „Po godzinach”. Swoje prace zaprezentowali: Agnieszka Kowalczyk, Kinga Kowalczyk, Luiza Górecka, Marta Tugi-Szymala, Natalia Hapaczenko, Marzena Ciszewska-Kotlińska, Karolina Siedlecka, Artur Rzeszot, Bernadetta Szram oraz Beata Sałacińska. Artyści prezentują w nich różne aspekty kobiecości, takie jak dojrzałość, upływający czas czy piękno rozumiane przez autentyczność. Na wystawie zobaczymy obrazy i szkice emocjonalne i wrażliwe oblicza kobiet. Wystawę można oglądać do końca marca.

Tuż po recitalu Panie, które po brzegi wypełniły salę koncertową, otrzymały róże a życzenia wszystkim kobietom złożył dyrektor Teresińskiego Ośrodka Kultury Mariusz Cieśniewski.

źródło i fot:UG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz