Klimakterium i już

fot.pixabay
Reklamy

SOCHACZEW W najbliższy czwartek, 16 marca w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia zaplanowany jest spektakl komediowy „Klimakterium i już”. Autorką sztuki jest Elżbieta Jodłowska. Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku menopauzalnym, które muszą się uporać z problemami tego okresu, trudnego dla kobiet, ale nie beznadziejnego.

Ważna, co podkreśla autorka sztuki jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń i świadomość, że menopauza dotyczy wszystkich kobiet, choć to stale temat wstydliwy i nadal starannie pomijany. Poprzez spektakl przedstawione zostaje jak w sposób zrozumiały, przystępny i humorystyczny można sobie z tym radzić. Najważniejsze by ten temat przestał być tematem tabu, by móc o tym rozmawiać.

Ważne tematy nie muszą być przedstawione poważnie. Sztuka oparta została oparta na spektaklu muzycznym, którą Elżbieta Jodłowska widziała w Los Angeles. Polska aktorka postanowiła zrobić coś podobnego, ale osadzonego w polskich realiach, z rodzimymi problemami dnia codziennego i ulubionymi, polskimi szlagierami. W spektaklu grają przemiennie postać Pameli – Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Elżbieta Okupska, rolę Maliny – Renata Zarębska, Ewa Śnieżanka, Katarzyna Kozak, rolę Krychy – Ewa Złotowska, Małgorzata Gadecka, Ewa Cichocka, Małgorzata Duda, Joanna Jeżewska, a postać Zosi – Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha, Małgorzata Gadecka, Dorota Piasecka. Początek spektaklu o godzinie 19.00.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz