Jawor u źródeł kultury

Reklamy

Rozpoczęły się eliminacje do II Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Ludowej „Jawor u źródeł kultury 2023”. Konkurs ten adresowany jest do twórców ludowych, którzy swą twórczością wzbogacają kulturę regionu, w którym mieszkają i gdzie budują jego lokalna tożsamość.

  Jeśli jesteś twórcą ludowym z Mazowsza to koniecznie zgłoś się. Radio dla Ciebie zaprasza do udziału w eliminacjach. Szukamy pasjonatów kultury ludowej – artystów, którzy mogą zgłaszać się w czterech kategoriach tematycznych. Są to takie działy jak kapela ludowa, zespoły ludowe, soliści (śpiewacy lub instrumentaliści) oraz rękodzieło artystyczne – informują organizatorzy konkursu.

Nagroda Radia dla Ciebie „Jawor – u źródeł kultury” jest przyznawana twórcom mieszkającym w województwie mazowieckim, którzy kultywują tradycje ludowe tego regionu. W konkursie tym przewidziano dwie nagrody główne w każdej kategorii w wysokości po 4 tys. zł każda. Finaliści konkursu będą reprezentować Mazowsze podczas II Ogólnopolskiego Finału Festiwalu w Tokarni koło Kielc. Tam powalczą o nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z przedstawicielami wszystkich regionów Polski. Finaliści otrzymają dodatkowo możliwość odbycia dwugodzinnej sesji nagraniowej w Studiu Radia dla Ciebie.

Konkurs ten to duża szansa dla twórców lokalnych z terenu Powiatu Sochaczewskiego, szansa, by pokazać swą działalność na forum kultury i zaistnieć. Szczególnie dla lokalnych zespołów ludowych oraz tworzących rękodzieło artystyczne w oparciu o motywy z terenu swego zamieszkania. Warto więc z tej okazji skorzystać i wysłać swoje zgłoszenie.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 10 kwietnia. Czasu jest więc niezbyt wiele, bo tylko do Wielkanocy. Każdy z uczestników proszony jest o przesłanie wypełnionych formularzy oraz dwóch nagrań w formacie MP3, trzech zdjęć oraz kilkuzdaniowego opisu dotychczasowego dorobku artystycznego.

Zgłoszenia można wysyłać mailowo na adres – jawor23@rd.pl oraz w formie tradycyjnej – Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Warszawie Radio dla Ciebie S.A., ul. Myśliwiecka 3/5/7, 00 459 Warszawa z dopiskiem – „JAWOR RDC 2023”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi już 17 kwietnia na antenie RDC, a finał festiwalu 17-18 czerwca w Kielcach oraz w Muzeum Wsi Kieleckiej – Parku Etnograficznym w Tokarni.

Bogumiła Nowak

Fot. Pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz