Inwestycja dla pokoleń uczniów

Reklamy

Trwa rozbudowa Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza w Chodakowie. Prace postępują a w ostatnich dniach plac budowy doglądał Tadeusz Głuchowski, wicestarosta wraz Robertem Biernatem, koordynatorem ds. inwestycji. Korzystając z chwilowego przestoju, spowodowanego warunkami atmosferycznymi panowie postanowili przyjrzeć się z bliska pierwszemu z trzech zaplanowanych etapów inwestycji, której ukończenie przewidziano na marzec 2024 roku.

Przebudowa wraz z rozbudową szkoły dotyczy budynku po dawnym „Chemiku” zlokalizowanego przy ul. Chopina 99a. Wjazd na teren inwestycji znajduje się od strony Pasażu Duplickiego w Chodakowie.

– W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęły się prace na placu a dziś już widzę fundamenty i mury nowej szkoły. Z realizacji tej inwestycji jestem bardzo zadowolony, bo sprawy oświaty są mi bliskie szczególnie. „Iwaszkiewicz” czekał ponad 20 lat na ten projekt. Przebudowa ta pozwoli w końcu działać placówce w jednym, nowoczesnym obiekcie a to zdecydowanie usprawni jej funkcjonowanie zarówno uczniom, nauczycielom, jak i pracownikom, bo do tej pory zajęcia odbywały się dwóch odrębnych budynkach. Połączenie szkoły w jednym dużym budynku pozwoli też na większą integrację społeczną. Zarząd Powiatu podjął słuszną decyzję o rozbudowie „Iwaszkiewicza”. Jestem przekonany, że nowoczesny obiekt będzie służyć przez następne kilkadziesiąt lat kolejnym pokoleniom uczniów – wskazuje Tadeusz Głuchowski, wicestarosta.

W istniejącym budynku zostanie przebudowana część szczytowa, łącząca się z nowym obiektem, który będzie dwukondygnacyjny. Co istotne, w części łącznikowej znajdzie się dodatkowa klatka z windą. Główne wejście do nowo powstającego budynku znajdować się będzie od strony wschodniej. Przed wejściem zostanie utwardzony teren, na którym znajdą się miejsca postojowe oraz drogi komunikacyjne.

Przetarg na rozbudowę „Iwaszkiewicza” wygrała sochaczewska firma P.P.H.U. SOCHBUD S.C.  Wartość zadania to 8 977 700,00 zł. Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 7 225 000,00 zł. W pozyskaniu tych środków wspierał samorząd powiatowy Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz