Fałszywki w mailach

fot.pixabay
Reklamy

MAZOWSZE W ostatnich dniach na skrzynki mailowe rozsyłana jest wiadomość pochodząca rzekomo od policji, a informująca o wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego w Polsce. To kolejna próba podszywania się pod policję.

Informujemy, że policja nie jest autorem tych wiadomości, a ich celem może być próba wywołania niepokoju lub strachu, a także może być wstępem do kolejnych przestępczych działań – informuje Komenda Gówna Policji, zaznaczając, że mogą to być próby zastraszania polskich obywateli przez wrogie Polsce działania. Policja zwraca uwagę na nazwęadresu mailowego z jakiego wysyłane są te wiadomości – „kryminalny@p0licja.com”.

Zwracają szczególnie uwagę na celowe użycie cyfry 0 w nazwie Policja. Mimo, że część z informacji zawartych w mailu jest słuszna, to jej celem może być wywołanie niepokoju lub strachu. KGW zaznacza, że policjanci nie komunikują się w taki sposób z obywatelami. W związku z tym policja prosi o zachowanie czujności i ostrożność oraz przekazywanie wszystkich podejrzanych wiadomości do CERT Polska.

Oprac. BN

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz