Dziewiąta Ekstremalna Droga Krzyżowa

W piątek, 24 marca. pielgrzymi ponownie wyjdą nocą na szlak, by w skupieniu i milczeniu oddać się przemyśleniom i modlitwie. Jak zawsze Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się mszą świętą o godzinie 19 00 w Kościele św. Józefa Robotnika w Chodakowie.

W tym roku organizatorzy przygotowali dwie trasy – łatwiejszą i trudniejszą.  Trasa zielona Matki Boskiej Radosnej, licząca 43 kilometry, zaczyna się w Sochaczewie a kończy w Nowinach. Do przejścia będzie odcinek: Sochaczew – Chodakówek – Żelazowa Wola – Mokas – Kirsztajnów – Olszowiec – Wólka Smolana – Famułki Brochowskie – Bromierzyk – Granica – Górki –  Sanktuarium Matki Boskiej Radosnej Opiekunki Przyrody w Nowinach.
Trasa czarna, św. Teresy, to aż 65 km. Osoby, które wybiorą ten wariant, muszą przejść odcinek: Sochaczew – Chodakówek – Żelazowa Wola – Mokas – Kirsztajnów – Olszowiec – Wólka Smolana – Famułki Brochowskie – Bromierzyk – Granica – Górki – Zielony Szlak Krawędziowy – Krzywa Góra – Famułki Królewskie – Miszory – Wilcze Tułowskie – Tułowice – Janów – Sochaczew.

Można iść w grupie lub samotnie, ale zawsze w skupieniu. EDK to indywidualna modlitwa.

Zachęcamy do przygotowania się duchowo i fizycznie. To czas kiedy naprawdę można zmienić coś w swoim życiu i odnaleźć Boga – mówi Jakub Wasilewski, organizator EDK w Sochaczewie.

I przypomina, że EDK przeznaczona jest dla osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego i długich wędrówek, a trasa pokonywana nocą jest bardziej męcząca niż w dzień. Zaleca, by na nocną pielgrzymkę zabrać napoje i jedzenie, dobre buty, płaszcz przeciwdeszczowy, latarkę, odblaski, zapasowe baterie oraz, by zadbać o powrót, gdyby okazało się, że nie będziemy w stanie kontynuować drogi.

Na EDK każdy uczestnik idzie na własną odpowiedzialność a bezpieczeństwo na trasie w głównej mierze zależy od nas samych. Warto przed wyjściem poinformować bliską osobę o naszym udziale w EDK, przekazać mapę i objaśnić przebieg trasy – dodaje Jakub Wasilewski.

W czasie EDK uczestnicy poruszają się samotnie lub w grupach maksymalnie pięcioosobowych. Obowiązuje też reguła milczenia, by uszanować prawo innych uczestników do głębokiego przeżywania Misterium Drogi Krzyżowej. Zapisy na pakiety EDK (rozważania, opaska silikonowa, opaska odblaskowa i mapka) prowadzone będą na stronie www.edk.org.pl.

UM Sochaczew

fot. www.edk.org.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz