Drugie spotkanie młodych radnych

Reklamy
W piątek 10 marca w ratuszu odbyła się II Sesja Młodzieżowej Rady Miasta. Podczas posiedzenia młodzi radni wskazali m.in. swojego przedstawiciela do prac w zespole do spraw Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na początku, w związku z rezygnacją Mateusza Tracza w okresie międzysesyjnym, rada musiała wybrać nowego przewodniczącego. Został nim uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina – Tomasz Kamiński.

– Zawsze interesowałem się polityką. Gdy dowiedziałem się w szkole o wyborach do rady, to pomyślałem, że to świetna okazja, żeby od czegoś zacząć – mówi Tomasz Kamiński. – Chciałbym, aby ta rada słuchała sochaczewskiej młodzieży i mogła wypełniać zgłaszane przez nią prośby, postulaty, pomóc spełniać marzenia, o ile będą one wykonalne – dodaje przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.

Przypomnijmy, że w skład MRM wchodzą mieszkańcy Sochaczewa w wieku od 13 do 19 lat. Jej kadencja trwa dwa lata, do listopada 2024 roku. Jeśli któryś z radnych w tym czasie ukończy 20 lat, jego mandat automatycznie wygasa. Przed wybraną do rady młodzieżą stoi szereg odpowiedzialnych zadań. Jest to na przykład reprezentowanie interesów młodzieży wobec władz państwowych, organów samorządu terytorialnego oraz samorządu uczniowskiego, czy promowanie i inspirowanie młodzieżowej twórczości artystycznej, działalności sportowej, charytatywnej.

Pierwszym zadaniem rady był wybór swojego przedstawiciela do prac w zespole do spraw Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Młodzieżową radę reprezentować będzie Bartłomiej Daniel Kurzeja.

Kolejnym działaniem MRM będzie wyjazd jej delegacji, wspólnie z opiekunem Piotrem Pętlakiem, na spotkanie informacyjno-organizacyjne Europejskiego Kongresu Rad Młodzieżowych. Odbędzie się ono 14 marca w warszawie, a sam kongres w dniach 26-28 maja w Lublinie.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz