Dochód ze sprzedaży nagrodzonych prac pomoże choremu Józiowi

Reklamy

3 kwietnia poznamy laureatów trzeciej edycji powiatowego konkursu na „Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną”, organizowanego przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie. Konkurs odbywa się co roku pod patronatem starosty sochaczewskiego i przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Na konkurs wpłynęły 102 prace z klas III-VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu sochaczewskiego. Mogły być one wykonane z dowolnego tworzywa, technika wykonania również była dowolna. Jeden uczestnik mógł zgłosić do konkursu jedną pracę. Istotne było, aby konstrukcja ozdabianego produktu była stabilna i dobrze wzmocniona. Komisja oceniała prace w poniedziałek, 27 marca w siedzibie placówki w Załuskowie – według następujących kryteriów: ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, wkład własny pracy, estetyka wykonania, trwałość konstrukcji, walory plastyczne, w tym kompozycja, kolorystyka, dodatki. Jury przyznało nagrody za I, II i III miejsce w dwóch kategoriach wiekowych oraz liczne wyróżnienia. Łącznie nagrodzono ponad 20 uczniów.

Tradycyjnie, jak co roku organizatorzy konkursu chcieli, by wszystkie ozdoby były przekazane na kiermasz wielkanocny, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony na pomoc w leczeniu mieszkańca z terenu naszego powiatu. Tak stanie się i tym razem.

Wszystkie zgłoszone prace będą wystawione na sprzedaż w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia – na stoisku przy kościele parafialnym w Chodakowie w godzinach między 9.00 a 13.30.

Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na leczenie 4-letnie Józia, mieszkańca Nowych Mostek w gminie Sochaczew. Chłopiec zmaga się z ciężkim i złośliwym nowotworem jamy brzusznej IV stopnia z licznymi przerzutami. Aktualnie konieczny jest zakup bardzo kosztownej szczepionki przeciw wznowie, którą wyceniono na 4 miliony złotych. Liczymy na Państwa wsparcie i pomoc.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz