Czy powstanie Kraina Przygód?

Fot. Jerzy Szostak
Kilka dni temu wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Mirosław Adam Orliński przywiózł do naszego miasta dobre wieści. Przebudowa ogrodu jordanowskiego przy al. 600-lecia zyskała uznanie władz Mazowsza i w ramach Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego na „Krainę Przygód” samorząd 4 mln dotacji.

Dotacja nie pokryje jednak całości wartości inwestycji. Dlatego o jej realizacji zadecydują radni na sesji we wtorek 28 marca. O nadziejach i planach w związku z tym projektem mówił w ostatnim wywiadzie w „Ziemi Sochaczewskiej” burmistrz Piotr Osiecki.

– Jeśli radni zapalą nam zielone światło, ogródek zmienimy w prawdziwą bajkową krainę podzieloną na kilka różnych stref dla najmłodszych, nieco starszych i dla nastolatków. Staną tam urządzenia zabawowe, w tym tyrolki o różnej szybkości zjazdu, trampoliny, równoważnie, karuzele, zestawy sensoryczne, hamaki. W mokrej strefie latem będzie można się ochłodzić. To będzie pierwszy plac zabaw wyposażony w huśtawki dla dzieci poruszających się na wózkach. Nie zabraknie też urządzeń do ładowania telefonów i nowoczesnej toalety. Pełna przebudowa ogrodu ma kosztować 7,5 mln złotych, zatem na ten projekt potrzeba jeszcze 3,5 mln. zł. Jeśli radni zwiększą budżet zadania, jeszcze tej wiosny wystartujemy z przetargiem i zabieramy się za budowę. Stworzymy bajkowy świat na miarę XXI wieku.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz