75-latek spowodował kolizję i odjechał z miejsca wypadku

fot.policja
Reklamy
Kierowca suva podczas omijania doprowadził do kolizji z innym pojazdem i odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci dotarli do 75-latka i nałożyli na niego mandat w wysokości 5 tysięcy złotych, który opłacił na miejscu. Oprócz wysokiej grzywny kierowca dostał jeszcze 10 punktów karnych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Do kolizji „z odjazdem” doszło wczoraj na ulicy Warszawskiej. Kobieta, która wezwała na miejsce policjantów była bardzo zdenerwowana. Powiedziała, że kierowca czarnego suva chciał ominąć jej auto, ale uszkodził powłokę lakierniczą jej samochodu. Kierowca nie zatrzymał się i pojechał dalej. Zgłaszająca nie zapamiętała marki samochodu, ani nie zanotowała numeru rejestracyjnego.

Policjanci z drogówki rozpoczęli poszukiwanie sprawcy zdarzenia. W dotarciu do niego pomogli pracownicy monitoringu miejskiego i jednego ze sklepów. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie nie wykazało obecności alkoholu w organizmie 75-letniego mężczyzny. Tłumaczył policjantom, że nie słyszał, aby doszło do kontaktu pojazdów. Funkcjonariusze nałożyli na niego mandat w wysokości 5000 złotych, który opłacił na miejscu. Ponadto kierowca dostał 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Jeżeli popełniłeś wykroczenie w ruchu drogowym masz możliwość uiszczenia opłaty za nałożony mandat karny przy pomocy terminala płatniczego.

Przypominamy, że:

  • policjanci ruchu drogowego zazwyczaj posiadają w radiowozie terminal płatniczy, za pomocą którego można uiścić grzywnę nałożoną w postaci mandatu karnego;
  • grzywnę można uiścić używając tylko swojej karty;
  • płatność z tytułu nałożonej grzywny nie może być dzielona tzn.: niedopuszczalne jest przyjęcie należności za jeden mandat w dwóch transakcjach, jak również łączenie płatności gotówką z formą bezgotówkową;
  • jeżeli osoba wyrazi taką wolę policjant zawsze wyda potwierdzenie dokonania płatności;
  • dokonując opłaty za pośrednictwem terminala płatniczego nie poniesiecie Państwo żądnych dodatkowych kosztów związanych z tą transakcją;
  • uiszczając grzywnę za pośrednictwem terminala płatniczego unikniecie Państwo ewentualnej egzekucji niezapłaconej grzywny przez urząd skarbowy.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz