28-latek podejrzany o przestępstwa rozbójnicze kradzieże i włamanie

fot.policja

Nawet 18 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi podejrzanemu o przestępstwa rozbójnicze kradzieże, włamanie i jego usiłowanie. Mężczyzna został zatrzymany przez sochaczewskich kryminalnych na terenie Warszawy. W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie usłyszał sześć zarzutów, których dopuścił się w warunkach recydywy. Dzisiaj został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy.

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy przestępstwa. Szybko ustalili, że jest nim 28-letni mieszkaniec gminy Młodzieszyn. Mężczyzna podejrzany jest również o wymuszenie rozbójnicze do którego doszło w grudniu ubiegłego roku.

W trakcie prowadzonego postępowania ustalono również, że przestępstwa rozbójnicze to nie są jedyne jego przewinienia. Policjanci są przekonani, że mieszkaniec gminy Młodzieszyn wraz z 18-latkiem z Sochaczewa włamali się do pojazdu marki Opel Astra, a także usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do jednego z niezamieszkałych domów.

Ustalono również, że obydwaj odpowiadają za kradzież hulajnogi elektrycznej, a także dwóch rowerów o wartości ponad 3500 złotych. Utracone mienie zostało odzyskane.

Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do ustalenia miejsca w którym przebywał 28-latek. W poniedziałek został zatrzymany przez kryminalnych na terenie Warszawy. Odzyskano również pojazd marki Rover, który został utracony w wyniku rozboju.

Podejrzany usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie łącznie sześć zarzutów dotyczących przestępstwo rozbójniczych, kradzieży, kradzieży z włamaniem i jej usiłowania. Zarzuca mu się, że wszystkich przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Do sądu wpłynął wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym.

Dzisiaj odbyło się posiedzenie podczas którego sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz