Zwrócą podatek za gaz ziemny

Fot. Pixabay
Reklamy

SOCHACZEW Na wstępie ważna uwaga. W Sochaczewie, gdzie za dostawę gazu ziemnego odpowiada tylko jedna firma, zwrot VAT-u będzie dotyczył wyłącznie: osób korzystających z gazu sieciowego dostarczanego przez SIME oraz właścicieli domów jednorodzinnych

Ustawa z 15 grudnia 2022 r. o refundacji podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 roku NIE OBEJMUJE MIESZKAŃCÓW WSPÓLNOT ANI SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH.

Aby skorzystać z refundacji, poza spełnieniem opisanych wyżej warunków, należy sprawdzić, czy urządzenie grzewcze jest zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Po drugie gospodarstwo domowe musi spełniać kryterium dochodowe: w gospodarstwie jednoosobowym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie może przekroczyć 2100 zł, a w gospodarstwie wieloosobowym 1500 zł na osobę,
Wniosek składa osoba, która zawarła umowę sprzedaży paliw gazowych lub umowę kompleksową i jest odbiorcą wskazanym w fakturze VAT. W Sochaczewie sprawy z zakresu refundacji prowadzi Urząd Miejski.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego : sochaczew.pl w artykule „Refundacja podatku VAT za gaz ziemny”.

opr. atu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz