Żłobek ma już rok

Reklamy

GIŻYCE Już ponad rok działa Żłobek w Giżycach. Powstał on dzięki Programowi „Maluch+”, który wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów.

 Pomysł się doskonale sprawdził, a maluchy bardzo szybko w nim zaadaptowały. Warto zaznaczyć przy tym, że Żłobek Maluch+ ruszył w okresie pandemii, więc istniały obawy, czy da radę w tak trudnym czasie egzystować bez wstrząsów. Jak wskazuje miniony rok działalności wszystko się udało. Żłobek prezentuje się pięknie. Dzieciom nie brakuje niczego, co jest przydatne dla takich malców. Są dobrze zaopiekowane i radosne.

Do żłobka trafiło ośmioro maluchów, z których połowa to już absolwenci, którzy rozpoczęli przygodę z przedszkolem. Zmieniła się również dyrekcja naszej placówki oraz dołączyły nowe grono opiekunów, zwane przez maluchy pieszczotliwie ciociami.

Te zaś mają pełne ręce pracy i starają się, by malcom nie było smutno podczas rozłąki z rodzicami. Dzieci mają organizowane moc zabaw i atrakcji, ucząc się też jak poznawać świat i zawierać przyjaźnie. Twórcy placówki życzą sobie, by przybywało malców, a ich rodzice mogli spokojnie pracować i nie przejmować się tym, że pociechy są poza domem.

­– Rodzice mogą być pewni, że ich malcy są w dobrych rękach i traktowane są z cała starannością o ich komfort, bezpieczeństwo i rozwój – zapewniają pracownicy żłobka.

BN

Fot. UG Iłów

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz