Zima w lesie

STARE BABICE/KAMPINOS Dzielnicowi z posterunku w Lesznie wspólnie z policjantami ze Starych Babic i Kampinosu kolejny raz brali udział w akcji „Zima w Lesie 2023” zorganizowanej przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesznie. To już kolejna edycja tych działań. Ich partnerem była także Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Akcja ta to ciekawa forma spędzenia czasu podczas ferii zimowych. Impreza odbywała się w Gościńcu Julinek i skierowana była do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży z terenu powiatu. Celem akcji było propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego z uwzględnieniem walorów turystycznych Kampinoskiego Parku Narodowego.

Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą policjanci omawiają zagadnienia związane z bezpiecznym spędzaniem ferii w domu, na podwórku i na zimowisku. Przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zarówno podczas podróżowania samochodem, jak również podczas poruszania się pieszo. Ważne też jest, na co wskazywali, używanie elementów odblaskowych w czasie poruszania się po drogach. Omawiali także zasady postępowania i bezpieczeństwa w przypadku napotkania obcych im osób. Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z pracą policjanta oraz obejrzeć radiowóz służbowy.

BN

Fot. KPP Stare Babice

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz