Wyjazdowe ferie z biblioteką

fot. MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w ferie zimowe zamiast organizowania stacjonarnych zajęć w Sochaczewie postawiła na wyjazdy do stolicy, które, jak się okazało, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieciaki codziennie wybierały się na wycieczkę w inne ciekawe miejsce. Koordynatorką akcji wyjazdowych biblioteki jest Justyna Kośka.

Pierwszego dnia, w poniedziałek 20 lutego grupa około 50 dzieci wybrała się do parku rozrywki Hula Kula w Warszawie. Spędzili tam cztery godziny, grając w kręgle, piłkarzyki oraz inne gry.

Dużo działo się następnego dnia. We wtorek 21 lutego dzieciaki rozpoczęły zwiedzanie Warszawy od wjazdu na Taras Widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Spojrzenie na stolicę z góry podczas przejazdu samochodów policyjnych i latających helikopterów z okazji wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, na pewno pozostanie w pamięci dzieci. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Geologiczne. Młodzież obejrzała kilka stałych wystaw, m.in. o surowcach mineralnych Polski, o materii Ziemi i przede wszystkim wielkie szkielety mamuta włochatego oraz niedźwiedzia jaskiniowego z jaskiń ojcowskich. To jednak nie koniec, trzecim punktem wtorkowej wycieczki był park trampolin Airo. Po krótkiej rozgrzewce dzieciaki mogły korzystać ze wszystkich atrakcji obiektu – ścianek wspinaczkowych, pianek, wahadeł, torów przeszkód, trampolin.

Następną wizytę w Warszawie, w środę 22 lutego, uczestnicy ferii z Miejską Biblioteką Publiczną rozpoczęli od wizyty w Domu Zagadek. Ich zadaniem było wydostać się z escape roomu. Dzieci szukały wskazówek i rozwiązań w pokojach tematycznych: Polana, Zagadka, Password, Poza światem, Podróż oraz Pegasus. Wszystkim udało się wyjść, po czym udali się na drugą atrakcję – warsztaty edukacyjne w Manufakturze Cukierków. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstają lizaki. Mogły obejrzeć prezentacje, krok po kroku, ich tworzenia a następnie samodzielnie je wykonać. Zrobione przez siebie lizaki zabrali do domu.

Z kolie w czwartek podopieczni biblioteki pojechali do sali zabaw Jungle Academy oraz na spacer po warszawskiej starówce. Natomiast w piątek odwiedzili z kolei park rozrywki Mandoria.

MBP/opr. atu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz