Urodziny pani Heleny

Reklamy

SOCHACZEW Pani Helena Kaźmierczak urodziła się 12 lutego 1923 roku. Była dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie w latach 1959 – 1986. W tym roku przypadają jej setne urodziny.

Ważnym aspektem działalności oświatowej w latach dyrektorowania Heleny Kaźmierczak, czyli o okresie 1959 – 1986  było utworzenie Studium Kultury. Powstało ono z jej inicjatywy oraz Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. W ramach studium odbywały się liczne odczyty i zajęcia edukacyjne prowadzone przez prelegentów TWP. W lutym 1986 roku po 38 latach pracy w bibliotekarstwie pani Helena odeszła na emeryturę. Warto przy tym zaznaczyć, że  była ona pierwszym dyrektorem, który przyjmował Hannę Jażdżyk, obecnego pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie do pierwszej pracy. Wspomina ona teraz panią Helenę, jako osobę bardzo zaangażowaną w działalność biblioteki na rzecz środowiska lokalnego oraz aktywnie pracującą w organizacjach społecznych.

Helena Kaźmierczak włożyła ogromny wkład w rozwój sochaczewskich bibliotek za co jej serdecznie dziękujemy. Życzymy jej dużo zdrowia – mówią pracownicy MBP w Sochaczewie.

Oprac. BN

Fot. MBP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz