Tropem wojen światowych

fot.podglądowe, archiwum
Reklamy

IŁÓW W najbliższą niedzielę, 12 lutego odbędzie się 2. Rajd Pieszy Tropem Historii Wojen Światowych.

W tym roku organizatorzy zapowiadają poznanie miejsc związanych z I i II wojną światową na terenie gminy Iłów i Młodzieszyn. Będą to oznaczone na mapach miejsca walk, polowe stanowiska – okopy, dawne obozowiska, miejsca pamięci narodowej i cmentarze wojenne.

Głównie poznawane będą tereny walk na froncie Bzura -Rawka 1914-15, jak też związane   z działaniami ostatniej fazy Bitwy nad Bzurą 1939 roku. Zbiórka 8.30 – 9.30. Przejazd autobusami na miejsce startu rajdu w Stefanowie (przy stacji BP). Rajd wyruszy o godzinie 10.00 i trasa będzie wiodła przez – Rokicinę, Rumunki, Rzepki na cmentarz na cmentarz parafialny w Iłowie.

W sumie to około 15 km i zajmie ponad 4,5 godziny. Przewodnikami w tym rajdzie będą Jakub Wojewoda i Mariusz Samborski. Techniczną stroną trasy rajdu zajmą się członkowie Stowarzyszenia Muzealnej Grupy Historycznej z Sochaczewa. Na zakończenie rajdu przewidziany dla uczestników ciepły posiłek w SP w Iłowie. Na rajd można zapisać się poprzez kontakt z GOK w Iłowie. Zgłoszenia mailowe do czwartku, 9 lutego – gok.ilow@wp.pl. Wpisowe 25 zł (na miejscu podczas zbiórki przed wymarszem).

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz