Rusza XVII edycja powiatowa Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Fot. Pixabay
Reklamy

Lokalny Komitet Organizacyjny Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” wraz ze Starostwem Powiatowym w Sochaczewie oraz samorządami gminnymi z powiatu sochaczewskiego zapraszają do zgłaszania wyróżniających się wolontariuszy do XVII Sochaczewskiej Edycji Konkursu ,,8 Wspaniałych”.

Zgłoszenia przyjmowane są w dwóch kategoriach: indywidualnej (na formularzu do zgłoszenia indywidualnego), grupowej (na formularzu do zgłoszenia grupy).
Kandydaci powinni dostarczyć formularze zgłoszeniowe pod adres: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie (Szkoła ,,80”), ul. J. Piłsudskiego 51, 96-500 Sochaczew (do pokoju pedagoga szkolnego), z dopiskiem: Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”. Zgłoszenia należy składać do 9 marca 2023 r.

Jak informują organizatorzy wymagane jest, żeby wszystkie zgłoszenia zawierały podpisy pod oświadczeniami na końcu karty zgłoszeniowej. Zgłoszenia bez podpisów nie będą rozpatrywane. Przesłuchania do  powiatowego etapu konkursu odbędą się w czwartek, 16 marca br. w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie (mała sala konferencyjna, II piętro), ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 65 w Sochaczewie.

Wszelkie pytania odnośnie konkursu organizator prosi kierować na adres e-mail
osmiu.wspanialych.sochaczew@gmail.com.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie od lat wspiera to cenne i wyjątkowe przedsięwzięcie, promujące idee wolontariatu wśród młodzieży. Celem konkursu jest bowiem wybranie i uhonorowanie młodych wolontariuszy, wyróżniających się swoją postawą i pracą społeczną. Wśród członków komisji konkursowej są przedstawiciele samorządów a ci zgodnie podkreślają, że wśród uczniów, którzy prezentują swoją społeczną aktywność poznają młodych, niezwykle skromnych ludzi, a którzy swą bezinteresowną pomocą zmieniają świat na lepszy, wywołując u innych uśmiech na twarzy. Są wrażliwi, pełni empatii, współczucia, otwarci na potrzeby drugiego człowieka. Są to postawy naprawdę godne naśladowania, bo Ci młodzi ludzie potrafią nie koncentrować się na sobie i na swoich sprawach, ale dostrzegać obok siebie człowieka potrzebującego. I to jest naprawdę piękne i imponujące a przy tym mocno wzruszające i niejednokrotnie przejmujące, z jaką pasją i żarliwością opowiadają o pomaganiu, zmagając się często z własnymi problemami, chorobami i codziennością.

W tym roku zapewne nie będzie inaczej. Czekamy więc na zgłoszenia, i choć nie chodzi tu o nagrody a pokazanie wolontariackich postaw u młodych ludzi, to podczas uroczystej gali, wieńczącej finał powiatowej edycji laureatom będą wręczone atrakcyjne upominki.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Przydatne załączniki Kliknij TU-> Regulamin Konkursu/ Formularze zgłoszeniowe/inne informacje

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz