Ocenili miniony rok

Reklamy

JASIENIEC Z nowym rokiem w gminie Rybno rozpoczęły się zebrania walne  Ochotniczych Straży Pożarnych, podsumowujące miniony 2022 rok.

Tego typu spotkania odbywają się rokrocznie. Ich celem poza rocznym sprawozdaniem z działalności jest udzielenie absolutorium zarządowi OSP oraz przedstawienie planu pracy na kolejne 12 miesięcy. Pierwsze w gminie Rybno spotkanie odbyło się w sobotę, 21 stycznia w Jasieńcu.

Na terenie gminie Rybno działa sześć jednostek OSP – w Rybnie, Jasieńcu, Erminowie, Cyprianach, Matyldowie i Wężykach. Z tych jednostek dwie – OSP z Rybna i Jasieńca wpisane są do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Podczas walnego przedstawione zostało sprawozdanie z minionego roku w tym dokonane zakupy w wyposażeniu i sprzętu ratowniczo – gaśniczego. Po głosowanie nad udzieleniem absolutorium zarządowi odbyło się wręczenie odznaczeń i medale strażakom za szczególne zasługi dla pożarnictwa oraz odznaki „Strażak Wzorowy”. W zebraniu uczestniczyli Grzegorz Papiernik, prezes gminny jednostek OSP, Roman Tomaszewski, komendant gminny, a także Piotr Piątkowski, komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie.

­- Dziękuję za to, że strażacy biorą udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych, że niosą pomoc w zdarzeniach losowych np. wypadkach drogowych. Dziękuję również za współpracę i pomoc przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz przy uroczystościach kościelnych – zaznaczył zaproszony na uroczystość Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

 BN

Fot. UG Rybno

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz