Najlepsza iłowianka

Reklamy

 ŁÓDŹ Podczas uroczystego podsumowanie 29. edycji Konkursu Plastycznego „Kwiaty dla Babci i Dziadka” i 9. edycji Konkursu Literackiego „Wiersz o Babci i Dziadku” w auli XI LO w Łodzi wręczone zostały nagrody najlepszym uczestnikom.

 Organizatorem obu ogólnopolskich konkursów jest Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole, które działa we współpracy z Łódzkim Stowarzyszeniem Pomocy Szkole. 2 lutego odbyło się wręczenie nagród laureatom.

W konkursie plastycznym, na który napłynęło ponad 200 prac z całej Polski, pierwsze miejsce w grupie wiekowej 10 – 14 lat zdobyła Magdalena Walczak z klasy VI a z SP im. J. Piłsudskiego z Iłowa. To już kolejne osiągnięcie tej dziewczynki w konkursach plastycznych. Zadaniem konkursowym było przedstawienie w formie plastycznej bukietu kwiatów dla babci i dziadka z okazji ich święta. Obraz Madzi był bezkonkurencyjny i bardzo piękny.

Druga iłowianka też zaznaczyła swą obecność w czasie konkursowych rywalizacji. W konkursie literackim wyróżnienie przypadło Natalii Zając z klasy VIII b z iłowskiej podstawówki. Trzeba było napisać wiersza o babci i dziadku dowolnym pod względem gatunkowym i wersyfikacyjnym. Ważne by stworzone dzieło było napisane poprawną polszczyzną. Prace konkursowe iłowskich uczennic powstały pod kierunkiem Moniki Kurowskiej oraz Renaty Jachowicz.

Laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i książki. Nie zapomniano także o dyplomach i upominkach dla nauczycieli, którzy przygotowali laureatów.

 BN

Fot. UG Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz