Najkorzystniejsze rozliczenie z fiskusem

fot.pixabay
Reklamy

Sochaczewski Urząd Skarbowy przypomina, że zeznania podatkowe PIT za 2022 r. będziemy składać od 15 lutego do 2 maja.

Osoby, których roczne rozliczenie podatkowe z ulgą dla klasy średniej okaże się korzystniejsze niż rozliczenie według Niskich Podatków, otrzymają zwrot wyliczonej różnicy. Podatnik nie musi ustalać korzystniejszego dla siebie rozliczenia – skarbówka zrobi to za niego.
Rozliczając swój PIT tak jak dotychczas będziemy robili to indywidualnie, wspólnie z małżonkiem, albo jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Podobnie jak w latach ubiegłych, także w 2023 r. nasze dochody rozliczy usługa Twój e-PIT. Każdy z nas będzie mógł podejrzeć zeznanie w systemie, zatwierdzić je, lub dokonać zmiany.

Jeśli mamy pełne zaufanie do skarbówki i nie zmienimy niczego w zaproponowanym rozliczeniu, zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane 2 maja. Oczywiście, jak dotychczas, deklarację będzie można także wypełnić na piśmie.

Dla niektórych rozliczenie z – uchyloną 1 lipca – ulgą dla klasy średniej może okazać się korzystniejsze, dlatego by żaden podatnik nie stracił, urząd skarbowy obliczy hipotetyczny podatek uwzględniający jednak tę ulgę. Jeśli okaże się on niższy, urząd skarbowy powiadomi o tym podatnika.

Zwrot różnicy podatku nastąpi w terminie 45 dni dla zeznań podatkowych złożonych w formie elektronicznej (Twój e-PIT) lub w terminie 3 miesięcy dla zeznań podatkowych złożonych w formie papierowej.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz