Kolejne miliony na powiatowe drogi

Reklamy

5 320 839 zł na rozbudowę ulicy Inżynierskiej w Sochaczewie – na taką kwotę promesę przekazał w piątkowy poranek, 24 lutego wiceminister Maciej Małecki – na ręce władz samorządu powiatowego, który zrealizuje tę inwestycję już niebawem. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Ta powiatowa droga zostanie rozbudowana na odcinku niespełna 1 kilometra – od ulicy Kościńskiego do granic miasta z gminą Nowa Sucha. Przewidywany wstępnie koszt inwestycji oszacowano na ponad 6,6 mln złotych. Obok samorządu powiatowego, które wyasygnuje z budżetu środki na ten cel, finansowo to zadanie wesprze także samorząd miejski.

Uczestnicy briefingu prasowego zgodnie podkreślali, iż jest to ważna, ale i trudna inwestycja, która oddzieli ruch uliczny od pieszego, poprawiając znacząco bezpieczeństwo na tym odcinku powiatowej drogi w mieście.

– Kolejne dobre wiadomości dla ziemi sochaczewskiej. Polski rząd Prawa i Sprawiedliwości przekazuje ponad 5 milionów złotych na rozbudowę ulicy Inżynierskiej. To bardzo ważna ulica w Sochaczewie. Za te pieniądze zostanie zmodernizowana ulica, powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, wykonana zostanie pętla autobusowa po to, by mieszkańcy mogli z tego bezpiecznie i wygodnie korzystać. Ta ulica jest jednocześnie jednym z łączników między miastem Sochaczew a gminą Nowa Sucha, więc z tej inwestycji skorzystają też mieszkańcy tej gminy. Mam przyjemność przekazać tę promesę na ręce starosty Jolanty Gonta, przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Kierzkowskiego, wicestarosty Tadeusza Głuchowski i burmistrza Piotra Osieckiego – mówił Maciej Małecki, podkreślając przy tym, że rząd Prawa i Sprawiedliwości realizując strategiczne, duże ogólnopolskie inwestycje i projekty nie zapomina o takich miejscowościach jak Sochaczew. Tu też trafiają pieniądze na mniejsze inwestycje, które są niewielkie w skali kraju, ale bardzo duże dla mieszkańców danej miejscowości. Zaznaczył przy tym, że od kilku lat trwa największa w historii dobra passa Sochaczewa w dotacjach rządowych. – Sochaczew rozwija się dynamicznie, dzięki wsparciu rządowemu, dzięki dobrej współpracy z samorządami. Mieszkańcy mogą dobrze patrzeć w przyszłość – podsumował.

Głos zabrała także Jolanta Gonta, starosta sochaczewski. – W imieniu Zarządu i Rady Powiatu w Sochaczewie dziękuje wiceministrowi Maciejowi Małeckiemu za tę dotację i wsparcie rządowe dla samorządu powiatowego. Dostaliśmy jakże znaczące środki na poprawę bezpieczeństwa na drodze powiatowej, zarówno dla pieszych, jak i kierowców – mówiła. Starosta skierowała także słowa podziękowania do burmistrza Piotra Osieckiego i samorządu miejskiego za pomyślne realizacje wspólnych inwestycji, nie tych tylko drogowych. Wskazała przy tym, jak ważny jest to szlak komunikacyjny łączący miasto z gminą wiejską, ale też jest to ulica, gdzie odbywa się znaczny ruch tranzytowy do dużych firm. To jedna z powiatowych dróg, którą Zarząd Powiatu ujął w planach do pilnej przebudowy i naprawy.

– To kolejna inwestycja powiatowa w Sochaczewie, tym razem w tzw. dzielnicy przemysłowej, sąsiadującej z osiedlem Malesin. Dziś przy udziale rządu, Starostwa i miasta ta droga doczeka się już wkrótce modernizacji, ułatwiając tym samym życie i funkcjonowanie zarówno mieszkańcom, jak i zlokalizowanym tu zakładom pracy – podkreślał z kolei Andrzej Kierzkowski, przewodniczący Rady Powiatu.

W podobnym tonie wypowiadał się obecny na briefingu prasowym burmistrz Piotr Osiecki. – Ulica Inżynierska to jest okno na świat dla bardzo ważnej strefy przemysłowej, dużego pracodawcy w Sochaczewie, znanych firm, które świadczą usługi nie tylko w Polsce. To jest też bardzo dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy korzystają z tej ulicy. Ta ulica ma jeszcze jeden bardzo ważny symbol – symbol współpracy – w tym przypadku administracji rządowej, reprezentowanej przez pana ministra Małeckiego, który po raz kolejny zabiegając o środki dla ziemi sochaczewskiej pokazał swoją skuteczność, ale to też symbol współpracy samorządu powiatowego i miejskiego – wskazywał burmistrz.

W przekazaniu promesy uczestniczyli ponadto: Tadeusz Głuchowski, wicestarosta; Anna Pawłowska, członek Zarządu Powiatu; Selena Majcher, radna miejska a także Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, która poinformowała, że jej zespół już pracuje nad uruchomieniem procedury przetargowej na rozbudowę ulicy Inżynierskiej i niebawem zostanie on ogłoszony.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz