Feryjna podróż dookoła świata na zajęciach z MOSiR-em

Reklamy
Zaczęło się niewinnie od kilku osób, a skończyliśmy z blisko 50-tką uczestników. To było totalne szaleństwo. Wyruszyliśmy w podróż dookoła świata rozpoczynając od tworzenia własnych map . Wyobraźnia i kreatywność naszych podróżników nie zna granic. Na korytarzu hali sportowej powstała fantastyczna galeria map różnego rodzaju krain. Uczestnicy stworzyli własne kontynenty, państwa, wyspy, czy oceany.
W międzyczasie „jeździliśmy skuterem, lataliśmy samolotem i balonem” . Odwiedziliśmy Chiny, gdzie Bartek uczył nas origami , a wspólnie robiliśmy wielkiego, chińskiego smoka. W Anglii bawiliśmy się w Robin Hooda i strzelaliśmy z łuku, w Belgii spróbowaliśmy zatańczyć Beligijkę.
A prawdziwe szaleństwo zaczęło się w Finlandii, gdzie jeździliśmy zaprzęgami i rozegraliśmy bitwę na śnieżki. Nasz gość geograf Tomek uczył nas o obrotach ciał niebieskich.
Udawaliśmy słońce, ziemię i księżyc. Była nawet kometa i meteoryty. I jeszcze przeciągaliśmy linę, gdzie dziewczęta rywalizowały z chłopcami. I musimy przyznać, że nasi uczestnicy to prawdziwi dżentelmeni, bo siłowanie skończyło się ostatecznie remisem. A na zakończenie dla wszystkich były dyplomy i słodkości.
W ramach obchodów Dnia Myśli Braterskiej, który przypada na 22 lutego, zapraszamy na Dzień Harcerza. Odwiedzą nas sochaczewscy harcerze, którzy opowiedzą nam o harcerstwie i pobawią się w obozowe zabawy. Zaczynamy od 10.00.
MOSiR Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz