Dwa dni zabawy w „Jedynce”

Jak co roku zapraszamy do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1. Przez dwa dni, 14 i 15 lutego w godz. 10.00-18.00, na najmłodszych mieszkańców spędzających ferie zimowe w Sochaczewie czeka tam mnóstwo atrakcji. Przyjść może każdy a udział w spotkaniu sztuk wszelakich „Plastyką malowane” jest bezpłatny.

Hala „Jedynki” zostanie podzielona na strefy tematyczne, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Będą m.in. wyzwania plastyczne, rękodzielnicze, muzyczno-wokalne, kącik gracza i tysiące klocków.

Strefa Malucha

Najmłodsze dzieci, w wieku do 5 lat, pod opieką rodziców będą mogły korzystać z zabawek dostosowanych do ich wieku: mini huśtawek, rowerków biegowych, dużych aut i pojazdów i innych zabawek edukacyjnych. Dostępne będą również wielogabarytowe dmuchane zamki-zjeżdżalnie, na których dzieci wykorzystają swoją nagromadzoną energię w formie aktywności fizycznej.

Strefa Artystyczna

Tu animatorzy udostępnią materiały potrzebne do malowania, rysowania, wyklejania, czy dużą folię, na której można tworzyć prace o charakterze witraży. Odbędą się również zajęcia warsztatowe związane z nauką tworzenia wyrobów rękodzielniczych, których podstawą będą rysunki-grafiki wykonane na miejscu przy użyciu kredek lub innych materiałów piśmienniczych. Następnie będą one przenoszone metodą termosublimacji na np. kubki, lub kawałki materiału. Wyroby te uczestnicy zajęć będą mogli zabrać ze sobą do domu. Odbywać się będą też zajęcia z cyklu „Obraz dźwiękiem malowany”.

Strefa Muzyczna

W sąsiadującej strefie muzyczno-wokalnej będzie można spróbować z kolei swoich sił w tworzeniu muzyki, śpiewaniu lub graniu na gitarze lub perkusji. W określonych godzinach instruktorzy pomogą stworzyć z gości zespół, który będzie mógł samodzielnie, lub przy ich wsparciu pokusić się o wykonanie jakiegoś działa o charakterze utworu muzyczno–wokalnego.

Strefa Lego

Nie zabraknie również klocków – drewnianych, konstrukcyjnych oraz oczywiście popularnych Lego. W strefie klocków znajdzie się tysiące elementów umożliwiających konstruowanie, budowanie, tworzenie wspólnych dzieł.

Strefa Gracza

W strefie gracza, przy wykorzystaniu komputerów, konsoli X-box i projektora cyfrowego  dzieciaki będą mogły ścigać się super autami i rozgrywać mecze piłkarskie na światowym poziomie. W trakcie wszystkich zajęć zorganizowany zostanie też pokaz alko i narko gogli, aby uświadomić wszystkich jak tragiczny i nieodwracalny w skutkach jest wpływu alkoholu i narkotyków na życie codzienne nie tylko tych, którzy spożywają ale także tych, którzy są obok.

Dla przybyłych gości organizatorzy przygotowali też poczęstunek. Dostępna będzie darmowa wata cukrowa, naleśniki i popcorn.

UM Sochaczew

fot. UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz