ABY SKÓRA BYŁA CZYSTA I GŁADKA

fot.pixabay

Przyczyną powstawania zanieczyszczeń, czyli zaskórników, jest wypełnienie mieszka włosowego łojem i zrogowaciałymi komórkami naskórka. W ten sposób tworzą się czopy widoczne na skórze, jako czarne punkty.

Jeśli zaskórniki nie zostaną usunięte, mogą powstać grudki lub krosty. Bakterie obecne w mieszkach włosowych mają korzystne warunki rozwoju, co z kolei może prowadzić do trądziku ropnego.

Na skutek zablokowania gruczołu łojowego powstają prosaki i kaszaki. Aby nie dopuścić do takiego stanu, konieczne jest oczyszczenie skóry.

Oczyszczanie skóry nie jest zabiegiem przyjemnym. Trudno jednak o świeżą i zdrową cerę, bez regularnego usuwania zaskórników.

Głębokie oczyszczanie skóry powinno być wykonane wyłącznie w gabinecie kosmetycznym. Składa się ono z kilku etapów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry. Po dokładnej analizie skóry i rozmowie przeprowadzonej z pacjentką czy pacjentem, poddajemy skórę zabiegowi.

Czyszczenie zawsze rozpoczyna się dokładnym demakijżem. Dzięki temu ze skóry usuwamy wszystkie powierzchowne nieczystości. Wykonujemy masaż rozpulchniający.

Po takim przygotowaniu następuje nieprzyjemny etap manualnego oczyszczania. Niezwykle ważna czynność to zamykanie porów. Służy do tego aparatura, która ma na celu zdezynfekowanie, wyciszenie i zwężenie porów. W wielu przypadkach wprowadza się preparaty w głąb skóry za pomocą prądu galwanicznego. Pomocne, a czasami konieczne jest użycie lamp czy laseru.

Wszystkie te zabiegi mają za zadanie złagodzić podrażnienia i zamknąć pory. Najprzyjemniejsza część zabiegu to maseczka wyciszająca. Jest to czas pełnego relaksu przy zabiegu oczyszczania.

Po wykonanym zabiegu zawsze są polecane porady właściwej pielęgnacji skóry w domu.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz