54-latek zatrzymany z podejrzeniem znęcania się nad rodziną

fot.policja
Reklamy

Policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca Sochaczewa podejrzanego o znęcanie się nad członkami rodziny. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, a także nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu. Sochaczewianinowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Sochaczewie. Ze zgłoszenia wynikało, że 54-letni mężczyzna wrócił do domu pod wpływem alkoholu i wszczął awanturę. Mundurowi zatrzymali go i doprowadzili do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 54-latkowi zarzutu znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną i córką.

W Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie orzeczono wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zobowiązania do powstrzymywania się od spożywania alkoholu, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, a także nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu.

Za znęcanie się nad członkami rodziny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy o Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który trwa do 26 lutego 2023 roku. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać pomoc i bezpłatne porady. Dyżurujący policjanci będą także kierować pokrzywdzonych, w celu uzyskania dalszego wsparcia, do podmiotów, które świadczą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Harmonogram dyżurów:

  • 23 lutego, godz. 8.00 – 14.00
  • 24 lutego, godz. 8.00 – 14.00
  • 25 lutego, godz. 16.00 – 22.00
  • 26 lutego, godz. 16.00 – 22.00

Lista organizacji i miejsce, gdzie można uzyskać pomoc znajduje się pod adresem internetowym: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/.

Informacji można też szukać na stronach komend miejskich i powiatowych na terenie Mazowsza.

asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz