Zakupy z dotacji miasta

W czerwcu ub. roku, na wniosek burmistrza, rada miejska zdecydowała, że wesprze bezpieczeństwo mieszkańców poprzez dofinansowanie policji i straży pożarnej. Policji przekazano 40 tys. zł na dodatkowe patrole, a strażakom 25 tys. zł na zakup ekwipunku używanego w czasie akcji ratowniczych.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP st. kpt. Rafał Krupa, straż kupiła dziewiętnaście ubrań koszarowych, siedem hełmów strażackich, dziesięć par specjalnych butów i kominiarki strażackie. Komenda podkreśla, że sprzęt bardzo przydał się w wyjątkowo trudnym, zarówno pod względem finansowym jak i ilości obsłużonych zdarzeń, roku.

– Niestety „pobiliśmy” kolejny rekord jeśli chodzi o liczbę obsłużonych zdarzeń, gdyż w 2022 roku było ich 1939. Jeśli do tego dołożymy działania sochaczewskich strażaków prowadzone na terenie województwa lubelskiego przy obsłudze uchodźców z Ukrainy, to miniony rok wygląda naprawdę pracowicie. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni władzom miasta za pomoc finansową – podkreśla Rafał Krupa.

daw/UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz