Wielki finał już w weekend

Reklamy

POWIAT W najbliższą niedzielę, 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tej chwili trwa zbiórka fantów, gadżetów, książek i pamiątek na aukcje internetowe, które wkrótce ruszają. Zbiórkę prowadzi sztab WOŚP.

Hasłem przewodnim w tym roku jest „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Po raz pierwszy Finał będzie dotyczył wszystkich – młodszych i starszych. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na walkę z sepsą, chorobą, która jest zabójcą wielu pacjentów. Szansą na uratowanie im życia, jest szybkie rozpoznanie i najnowocześniejszy sprzęt. Dzięki funduszom ze zbiórek i licytacji będzie można dołożyć cegiełkę do pomocy w tym celu.

Do akcji obok sztabu w Sochaczewie włączają się wszystkie gminy z powiatu sochaczewskiego, które samodzielnie zbierają fundusze, po czym dorzucają je do wspólnej puszki w sochaczewskim sztabie. Gmina Rybno, kolejny rok z rzędu organizuje w gminie licytacje, z których całkowity dochód przeznaczony będzie na WOŚP. Ruszyła też zbiórka fantów, gadżetów i voucherów, które będzie można licytować 29 stycznia podczas gminnego finału WOŚP. Przedmioty można przynosić do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie w godzinach jej pracy. Zbiórka fantów trwa do 25 stycznia. Szczegółowe informacje na facebooku – Gmina Rybno gra z WOŚP 2023. Na tej stronie znajdą się też przedmioty przekazane na Orkiestrę, które będzie można telefonicznie licytować podczas Finału w godzinach 17.00 – 20.00.

Do wspólnej akcji włącza się w tym roku, po pandemicznej  przerwie, gmina Młodzieszyn i urządza wielką galę w Gminnym Ośrodku Kultury. W tym roku grają pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Organizatorzy proszą o podarowanie gadżetów z przeznaczeniem na licytacje. Przedmioty te można przynosić do sekretariatu Urzędu Gminy w Młodzieszynie.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz