Styczniowo w Kinie Za Rogiem

fot.pixabay
Reklamy

TERESIN Po niedzielnych emocjach filmowym 15 stycznia dla najmłodszych widzów – bajkach z animacjami, kolejny weekend poświęcony jest dziadkom. W sobotę, 21 stycznia w ramach cyklu Kino dla babci i dziadka zaplanowane są trzy pokazy. O godzinie 16.00 film familijny „Chłopiec i wilk”. To bajkowa historia w której seniorka opowiada wnukom o tym, że w 80. urodziny zostanie porwana przez wilka. Dzieci w to wierzą i chcą bronić staruszki.

Z kolei seans o godzinie 18.00 to krótkometrażowy polski film obyczajowy „Dziad i baba”, przedstawiony przez Tomasza Zygadłę na motywach XIX-wiecznej opowieści Kraszewskiego. Dwoje starych ludzi rozpoczyna dzień, taki jak tysiące innych w ich życiu. Kamera towarzyszy im od świtu po zmierzch w ich pracy, posilaniu się z jednej miski, rozmowach prowadzonych w języku, który rozumieją tylko oni sami, modlitwie i odpoczynku. Tuż obok przepływa wielka historia – wprowadzenie stanu wojennego, chaos i   propagandowy bełkot. Na finał wieczoru komedia „Pozycja obowiązkowa” o czterech wieloletnich przyjaciółkach, które raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Nie jedno w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale „Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku lekturą wyjątkowo inspirującą. Panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe oblicza miłości.

Następnego dnia, 22 stycznia o godzinie 16.00film familijny „Wojna z dziadkiem” o relacjach młodego pokolenia z seniorem, który zamieszkał w domu rodzinnym Petera, co skutkowało tym, że wnuk musiał oddać swój pokój dziadkowi, a sam przenieść się na poddasze. Wnuk wprawdzie bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej kocha własny kąt. Nie mając wyboru, wypowiada seniorowi wojnę, wymyślając coraz bardziej przewrotne, podstępne i zwariowane pomysły, aby osiągnąć cel. W tym samym dniu jeszcze dwa filmy – 18.00 krótkometrażowy animowany „Komorne”, z inspiracji wiersza Stefana Themersona pod tym samym tytułem oraz komediowy – „Cwaniaki z Hollywood”. Szanona pełna zaskakujących gagów komedia pełna zwariowanych pomysłów. Bilety na wszystkie pokazy w cenie 10 zł. Ilość miejsc ograniczona do 20 za seans. Kino honoruje 50 procent upustu na Teresińską Kartę Rodzina 3+ oraz Teresińską Kartę Seniora.

Oprac. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz