Pracowity rok strażaków

Fot. PPSP Sochaczew, podglądowe
Reklamy

TERESIN Miniony rok był bardzo aktywny dla strażaków OSP z terenu gminy Teresin. Był to pracowity rok pod względem akcji ratowniczych oraz nietypowych działań do których można zaliczyć wsparcie przez strażaków mieszkańców Ukrainy walczących w wojnie. Strażacy przekazywali swą pomoc sprzętowa ukraińskim kolegom – materiały do ratowania w akcjach gaszenia ognia oraz sanitarne.

– Miniony rok był dla nas rekordowy pod względem wyjazdów do akcji ratowniczo – gaśniczych. Nasza jednostka interweniowała aż 196 razy. To było 28 pożarów, 120 miejscowych zagrożeń i 34 zabezpieczenia rejonu operacyjnego. Przy tym był0 14 alarmów fałszywych – informują strażacy z Budek Piaseckich.

Część z tych alarmów to fałszywe wezwania telefoniczne, ale też alarmy wywołane przez urządzenia techniczne, które niewłaściwie rozpoznały zagrożenie. Takie awarie też mają miejsce na przykład w fabrykach czy magazynach.

Jeszcze nie wszystkie jednostki OSP w gminie Teresin podsumowały rok 2022. Trwa teraz podliczanie wydatków, otrzymanych dotacji i wykonanych prac remontowych, jak też działań strażackich. Pełny wykaz wykonanych zadań i wydanych pieniędzy będzie w połowie bieżącego roku.

Ale już teraz strażacy z OPS w Paprrotni chwalą się, że otrzymali dofinansowanie z   Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji. Wsparcie wyniosło 18 890,75 zł. Przeznaczone jest na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przekazał też 15 tys. zł na zakup niezbędnego sprzętu do szkoleń Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w ramach programu mającego zapobiegać zagrożeniom i poważnym awariom poprzez aktywowanie i doposażanie młodzieżowych drużyn pożarniczych. W ubiegłym roku młodzieżowe drużyny uczestniczyły w 10 szkoleniach.

BN

Fot. OSP Budki Piaseckie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz