Ogień szalał w mieście i okolicy

Reklamy

Jednego dnia – w niedzielę, 29 stycznia strażacy gasili dwa duże pożary. Pierwszy około godziny 14.00 wybuchł w Wójtówce, a drugi na ul. Fabrycznej w Sochaczewie. Na szczęście nikt nie zginął w płomieniach, ale straty są duże.

W Wójtówce zapaliło się poddasze budynku mieszkalnego. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło tuż przed godziną 14.00. Na miejsce skierowane zostały dwa zastępy gaśnicze, podnośnik hydrauliczny i samochód Budek Piaseckich.
Po dojeździe strażacy potwierdzili, że ogniem objęte było nieużytkowe poddasze w dwukondygnacyjnym budynku mieszkalnym.

Dach domu miał konstrukcję drewnianą i był kryty blachą.

Strażacy ustalili, że w chwili powstania pożaru w budynku przebywało 21 osób. Na szczęście nikt z nich nie ucierpiał, gdyż zdołali wyjść przed przybyciem służb ratowniczych i nie odniosły żadnych obrażeń.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu oraz skierowanie strumienia wody do wewnątrz oraz dwóch innych strumieni na zewnątrz, w tym jeden z podnośnika hydraulicznego. Jednocześnie sukcesywnie prowadzono rozbiórkę konstrukcji dachu oraz dogaszanie. Aby ustalić miejsc i stopień rozwoju pożaru korzystano z kamer termowizyjnych. Akcja zakończyła się po prawie 3 godzinach od zgłoszenia.
Tego samego dnia wieczorem, o godzinie 18.20 zgłoszony został strażakom pożar w budynku przy ul. Fabrycznej w Sochaczewie.

Na miejsce udały się dwa zastępy gaśnicze z sochaczewskiej jednostki straży. Na miejscu zdarzenia stwierdzili, że pożar powstał w pomieszczeniu kotłowni w jednym z mieszkań parterowego budynku wielorodzinnego. W chwili powstania pożaru w lokalu przebywała kobieta z trójką dzieci. Wszystkim udało się opuścić mieszkanie przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia i odłączyli dopływu prądu do. Akcja gaśnicza z powodu dużego zadymienia prowadzona była przez ratowników w aparatach powietrznych.
Strażacy stwierdzili, że zapaleniu uległ zgromadzony w kotłowni materiał palny, który wynieśli i na zewnątrz budynku dogasili.
Do szpitala zabrana została zespół ratownictwa medycznego półroczna dziewczynka na badania profilaktycze. Nie miała jednak żadnych obrażeń. Budynek został przewietrzony oraz wykonano pomiary detektorem wielogazowym. Ratownicy nie stwierdzili obecności substancji szkodliwych. Akcja zakończyła się po dwóch godzinach.

BN
Fot. PPSP Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz